2018-07-05

Toliau niokos seniausias reformatų kapines, o gal kaip tik suderins restauravimą su puikiu poilsio parku?

Kultūros paveldo departamentui
DĖL REFORMATŲ KAPINIŲ VILNIUJE PYLIMO GATVĖJE
2018 07 02 d. delfi.lt paskelbtas straipsnis apie buvusių reformatų kapinių Pylimo g. vietoje esančio skvero tvarkymą: „Daugiau nei trisdešimt metų apleistas, dabar sužydės: atnaujins vieną svarbiausių poilsio vietų " - 
Labai keista, kad šiame straipsnyje, kuris greičiausiai yra rašytas remiantis skvero tvarkymo projekto aiškinamuoju raštu,  nepaminėta, jog čia buvo seniausios, didžiausios ir gražiausios Lietuvoje reformatų kapinės su labai įdomiais antkapiais. 1972-3 , statant paminklą sovietiniams komunarams, buvo nugriauta šių kapinių centrę stovėjusi grakšti koplyčia, beje tuo metu buvusi įrašyta į sovietinius paveldo registrus. Kapinės buvo iškastos, kaulai išmėtyti ir išvežti, antkapiai sudaužyti, sunaikinti, tik keletas išvežta į Rasų kapines , kur atremti į tvorą iš vidaus.
Toks nutylėjimas atrodo grėsmingai - gal tvarkant skverą tai ruošiamasi nutylėti, gal nebus jokio stendo su šios vietos istorija, gal tvarkymo metu kapinių likučiai bus dar labiau sunaikinti ? O gal aš klystu?

Komentarų nėra: