2012-05-22

Žiaurus LT policijos ir kitos teisėsaugos, kai tyčia kankina ir žemina, elgesys 2006-2012 m.

Nuotraukose – policijos ir viešojo saugumo tarnybos ekipiruotė
Žiaurus LT policijos ir kitos teisėsaugos, kai tyčia kankina ir žemina, elgesys 2006-2012 m.
Žemiau aprašomas žiaurus, kai tyčia kankina ir žemina,  policijos ir kitos teisėsaugos elgesys. Tai  ne pirmas kartas: 2006 m. nukankino automobilio bagažinėje rašytoją Gintarą Beresnevičių, 2011 m. pasiuntė į komą močiutę Agotą Ramanauskienę, 2012 m. prisidėjo prie vitražisto Kazimiero Žaltausko mirties (neteisingai apkaltinę mašinos įbrėžimu kankino kalėjime, įgrūdo į psichuškę).
O dabar papildomai dar Garliavoje, iš "Kauno dienos" - http://tiny.lt/6t87x55:
1. Su negalią turinčiu dailininku:  
„Į panašią situaciją papuoliau antrą kartą gyvenime. Prieš 40 metų, kai susidegino Romas Kalanta, aš dar labiau nukentėjau – mane daužė guminėmis lazdomis, spardė, nurideno nuo laiptų. Tačiau tada buvo aišku, dėl ko – ant sovietų milicijos pareigūnų uniformų matėsi žvaigždės. O dabar viską darė savi žmonės su Vyčio ženklu", – skaudžius išgyvenimus lygino R.Radišauskas. Gydytojai jį dar anksčiau, po operacijos buvo įspėję, kad ant likusio inksto irgi formuojasi auglys. Ar nebuvo baisu rizikuoti sveikata, gal net gyvybe Klonio gatvėje? „Na jūs ir paklausėt! Nebėra ko bijoti. Viskas, iš Lietuvos nieko neliko. Viskas daroma, kad žmonės išvyktų".
2. Su diabetu sergančiu menininku fotografu:
„Grūdamas į mašiną prašiau, kad man leistų pasiimti insuliną. Pareigūnė iš mano prašymo tik pasijuokė ir pasakė, kad viską išsiaiškinsime skyriuje. Sakiau, kad insulino man reikia ne skyriuje, o dabar pat. Bet nepadėjo", – kalbėjo menininkas. Laikino sulaikymo patalpose išbuvus apie dvi valandas, vyrui ėmė darytis silpna. Pradėjo temti sąmonė, todėl jis vėl ėmė šaukti, kad reikia insulino. Atvažiavus greitosios medicinos pagalbos medikams, pasak J.Valiušaičio, jis išgirdo, kad šie insulino neturi. Vyro teigimu, jam padėti atvažiavę medikai net pasišaipė, kad Garliavoje jis „prisišokinėjo". Menininką išgelbėjo vėliau atvykęs kitas greitosios ekipažas. Pamatavus cukraus kiekį kraujyje paaiškėjo, kad jis normą viršijo šešis kartus. J.Valiušaitis buvo išvežtas į Kauno klinikas. Stabilizavus vyro būklę, jis tą pačią dieną išleistas namo."
3. Su režisiere:
"N.Karpuškaitė – Akelaitienė teigė, kad vėliau pareigūnai jai užlaužė rankas, nekreipdami dėmesio, kad ji tebelaikė Lietuvos trispalvę ir nesipriešino. Antrankiais ji nebuvo surakinta. Vėliavos kotas sužalojo moters nugarą. Buvo suplėšyta kitų žmonių turėta trispalvė.Lyg to būtų maža, režisierė sako buvusi pažeminta ir kaip moteris. Prieš tai, kai buvo įsodinta į pareigūnų autobusiuką, ji buvo apieškota pareigūnės kelių dešimčių vyrų akivaizdoje.
Bet to maža, policija toliau tyčiojasi, žemina ir grasina sodinti į kalėjimus: "...teks atsakyti dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo (grėstų bauda iki 500 litų), o treti gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl pasipriešinimo pareigūnams. Už pastarąjį nusižengimą ir gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.„ Sulaukus tarnybinio pranešimo, buvo pradėtas tyrimas dėl šių asmenų veiksmų. Jam pasibaigus bus aišku, kas ką padarė ir kas už ką turi atsakyti", – sakė K.Kasciukevičius. Sprendimai, ar pradėti ikiteisminius tyrimus, jei taip, kokia – administracine ar baudžiamąja – tvarka, turėtų paaiškėti iki kitos savaitės pabaigos." 

1 komentaras:

Naglis Puteikis rašė...

Daugiau nei pusė Seimo narių remia smurtą ir neteisingumus teisėsaugoje:

"Lidžita Kolosauskaitė: Kodėl Jūs nenorite pripažinti, kad esate prastas istorikas (išsilavinimas, kaip suprantu, toks), prastas politikas ir išvis... prastas žmogus? ...Kodėl nenorite pasielgti, kaip padorus žmogus ir pripažinti, kad pats esate TOJI VALDŽIA, kad pats priš... į kai kurių piliečių gyvenimus daugiau, negu kiti politikai kartu sudėjus? Kodėl nenorite tiesiog mesti politinės veiklos ir tapti pvz. teisėju?...Jūs peržengiate bet kokios etikos, padorumo, sveiko proto ir pagarbos valstybei ribas."

Naglis Puteikis: tikrai esu prastas istorikas, ar archeologas, nes baigęs šias specialybes jose nedirbau, nes iškart pradėjau dirbti paminklosaugininku, o nuo 2007 m.visuomeniniais pagrindais - politiku (Klaipėdos m. savivaldybės tarybos nariu), nuo 2011 09 12 - Seimo nariu.
Ar prastas žmogus, tegul sprendžia aplinkiniai.
Ar prastas politikas - kažkaip išrenka žmonės.
Teisėju dirbti, turbūt, negalėčiau, nes neturiu tam dievo dovanos - gebėjimo spręsti ginčus naudojantis intuityviu teisingumo ir teisybės jausmu, be to neturiu tam tinkamo išsilavinimo (beveik visi teisėjai turi antrą dalį, žymiai rečiau sutinkama pirmoji dalis).
Ar esu valdžia? Abejoju, nes niekada nebuvau valdančioje koalicijoje savivaldybės taryboje.O čia, Seime, taip pat nėra teisingumo koalicijos, nes , pvz. dalies TS-LKD frakcijos ir beveik visų liberalų elgesys, skatinantis pareigūnų smurtą ir PVM , kontrabandos bylų dangstymas, tyčinis nereagavimas į kitų nusikaltimų dangstymą teisėsaugoje, ubagiški policininkų atlyginimai, kurie išstumia išsilavinusius žmones ir pritraukia mažiau išsilavinusius, kai visas pasaulis daro atvirkščiai, policijos mane labai piktina, bet sąjungininkus šiuo požiūriu skaičiuoju tik ant dviejų rankų pirštų, ko nepakanka padėčiai taisyti. Seime nerastume ir 30 Seimo narių, kuriems dėl to skauda įskaičiuojant ir kitų frakcijų narius.
Teisėjo Skirtuno kyšininkavimo byla parodė fabrikinius korupcijos mastus Vilniaus teismuose.
Siūliau tirti, deja, tiek pocizija, tiek opozicija vaidina, kad neva nieko nesupranta. Todėl nieko nedaro - neatlieka jokios parlamentinės kontrolės šiuo klausimu. Toks dangstymas ir pataikavimas įkvepia ir padrąsina kyšininkus visose kitose valstybės institucijose.
Pagrindinis aukščiau minėtų nusikaltinų dangstymas atliekamas Seimo Teisės ir teisingumo komitete, kuriame tiek pozicija, tiek opozicija yra visiškai vieninga tokiame veiksme. Todėl nėra jokio teisingumo Seime, o todėl ir visoje valstybėje.
O opozicija yra dar blogesnė - jie taip pat apsimeta, kad nemato smurto, kad nemato, kaip dangstomi neteisingumai teisėsaugoje.
Deja, daugumos frakcijų Seime dauguma narių yra žiaurūs, bailūs žmonės, o dalis gauna atlygį iš nusikaltimų dangstymo per partines kasas arba teisiogiai.
Uniformuotų pareigūnų atlikti G.Beresnevičiaus nužudymas, A.Ramanauskienės sumušimas iki komos, niekuo dėtų H.Žaltausko, L.Hermano kankinimai, žiaurybės Garliavos šturmo metu, juodųjų archeologų organizatoriaus KRUOPŠTUS slėpimas, PVM grobstytojų ir kontrabandininkų tikrų tikriausia globa ir pinigų iš jų gavimas į partijų sąskaitas ir grynais, bei daugybė kitų neteisingumų, kai juos darantys yra politikų dangstomi, valstybės vadovų mirtina tyla į šiuos nusikaltimus rodo, kad valdančiųjų ir opozicijos požiūriai, deja šiais klausimais sutampa.
Kai bandžiau rengti spaudos konferencijas dėl policininkų atlikto A.Ramanauskienės sužalojimo, iš manęs šaipėsi daugiau nei pusė Seimo, visi policijos vadai, prokurorai, frakcijų , Seimo darbuotojai. Tai rodo, kad norint apginti kad ir vieną žmogų, reikia turėti 71 balsą Seime. Deja, panašiai mąstančių kaip aš Seime apie 30.
Todėl reikia 2012 rudenį rinkimais pakeisti beveik visą Seimą.Tik tada atsiras šansas, kad Lietuvoje galima bus įgyveninti ES gerąsias praktikas ne tik pavadinimais. Ir tai daryti pirmiausia demokratizuojant rinkimus, sudarant galimybes visiems laisvai kritikuoti valdžią, visiems laisvai reikšti pažiūras, kontroliuoti renkamą valdžią, reformuoti teisėsaugą.