2012-05-22

Kiek žmonių reikia teisingumui įvykdyti: 24, 240 ar 24 tūkstančių?

Nuotraukoje – 2012 05 19 d. protesto eisena nuo prezidentūros iki Seimo

2011 05 01 dieną 24 JAV „Navy Seals" specialiojo būrio pareigūnai šturmu paėmė vieno didžiausių pasaulio teroristų O.Bin Ladeno namą-tvirtovę.

Tuo tarpu Lietuvos jėgos struktūroms teisėjos Neringos Venckienės namui šturmuoti 2012 05 17 d. prireikė dešimt kart daugiau pajėgų (kelių kuopų, arba vos ne viso bataliono  - 244 žmonių: 4 gaisrininkų su durų pjovimo įranga, 200 policininkų ir 40-ies  "eismo saugumo patrulių" su Viešojo saugumo tarnybos spec.ekipiruote, skirta kalinių maištams malšinti įskaitant pompinius šautuvus -http://tiny.lt/ssv5g7).

Tiesa, 2006 08 06 d. sukišant į policijos automobilio bagažinę rašytoją 45 metų Gintarą Beresnevičių ir tokiu būdu jį sadistiškai nukankinant užteko 2 policininkų  - http://tiny.lt/ndxhny

Kaip ir 2011 08 19 d. iki komos sužalojant neva be leidimo vaistažolėmis Kaune prekiavusią 72 metų močiutę Agotą Ramanauskienę (išvilko be jokio teismo sprendimo iš privačių namų, kur ji pabėgusi slėpėsi - http://tiny.lt/4zzyy4 ).

Įdomu, ar tie keturi policininkai-sadistai, kurie nukankino G.Beresnevičių ir kankino A.Ramanauskienę, dalyvavo N.Venckienės namo šturme? Spėju, kad taip, nes mano žiniomis jie tebedirba "pilicininkais" (L.Jakimavičiaus terminas), juk be tokią patirtį turinčių teisėsaugininkų dabartinė LT santvarka sugriūtų per kelias dienas, o pseudoelitas liktų be otkatų ir juos ginančios teisėsaugos.

Kuom į tai galime atsakyti? 2400 vaikštynių nuo prezidentūros iki Seimo dalyviais 2012 05 19 dieną.

Kai jų bus 24 tūkst., gal tada politikai atras savyje drąsos sustabdyti šį baisų valstybės ginkluotų ir stiprių pareigūnų smurtą prieš bejėgius senukus, vaikus ir moteris?

Įdomu, kaip visa ši sadistų gvardija su antstole ir kitais teisėsaugos bei politikos šulais pasielgtų, jei juos išsiųstų į taikos misiją Afganistane ir jei ten pamatytų bent vieną tikrą barzdotą modžachedą su 19 amžiaus šautuvu?

Ar kartais neprikrautų į kelnes iš baimės?

Nes dabar tik prieš fiziškai silpnesnius ir elitui nepriklausančius yra drąsūs.

1 komentaras:

Naglis Puteikis rašė...

Daugiau nei pusė Seimo narių remia smurtą ir neteisingumus teisėsaugoje:

"Lidžita Kolosauskaitė: Kodėl Jūs nenorite pripažinti, kad esate prastas istorikas (išsilavinimas, kaip suprantu, toks), prastas politikas ir išvis... prastas žmogus? ...Kodėl nenorite pasielgti, kaip padorus žmogus ir pripažinti, kad pats esate TOJI VALDŽIA, kad pats priš... į kai kurių piliečių gyvenimus daugiau, negu kiti politikai kartu sudėjus? Kodėl nenorite tiesiog mesti politinės veiklos ir tapti pvz. teisėju?...Jūs peržengiate bet kokios etikos, padorumo, sveiko proto ir pagarbos valstybei ribas."

Naglis Puteikis: tikrai esu prastas istorikas, ar archeologas, nes baigęs šias specialybes jose nedirbau, nes iškart pradėjau dirbti paminklosaugininku, o nuo 2007 m.visuomeniniais pagrindais - politiku (Klaipėdos m. savivaldybės tarybos nariu), nuo 2011 09 12 - Seimo nariu.
Ar prastas žmogus, tegul sprendžia aplinkiniai.
Ar prastas politikas - kažkaip išrenka žmonės.
Teisėju dirbti, turbūt, negalėčiau, nes neturiu tam dievo dovanos - gebėjimo spręsti ginčus naudojantis intuityviu teisingumo ir teisybės jausmu, be to neturiu tam tinkamo išsilavinimo (beveik visi teisėjai turi antrą dalį, žymiai rečiau sutinkama pirmoji dalis).
Ar esu valdžia? Abejoju, nes niekada nebuvau valdančioje koalicijoje savivaldybės taryboje.O čia, Seime, taip pat nėra teisingumo koalicijos, nes , pvz. dalies TS-LKD frakcijos ir beveik visų liberalų elgesys, skatinantis pareigūnų smurtą ir PVM , kontrabandos bylų dangstymas, tyčinis nereagavimas į kitų nusikaltimų dangstymą teisėsaugoje, ubagiški policininkų atlyginimai, kurie išstumia išsilavinusius žmones ir pritraukia mažiau išsilavinusius, kai visas pasaulis daro atvirkščiai, policijos mane labai piktina, bet sąjungininkus šiuo požiūriu skaičiuoju tik ant dviejų rankų pirštų, ko nepakanka padėčiai taisyti. Seime nerastume ir 30 Seimo narių, kuriems dėl to skauda įskaičiuojant ir kitų frakcijų narius.
Teisėjo Skirtuno kyšininkavimo byla parodė fabrikinius korupcijos mastus Vilniaus teismuose.
Siūliau tirti, deja, tiek pocizija, tiek opozicija vaidina, kad neva nieko nesupranta. Todėl nieko nedaro - neatlieka jokios parlamentinės kontrolės šiuo klausimu. Toks dangstymas ir pataikavimas įkvepia ir padrąsina kyšininkus visose kitose valstybės institucijose.
Pagrindinis aukščiau minėtų nusikaltinų dangstymas atliekamas Seimo Teisės ir teisingumo komitete, kuriame tiek pozicija, tiek opozicija yra visiškai vieninga tokiame veiksme. Todėl nėra jokio teisingumo Seime, o todėl ir visoje valstybėje.
O opozicija yra dar blogesnė - jie taip pat apsimeta, kad nemato smurto, kad nemato, kaip dangstomi neteisingumai teisėsaugoje.
Deja, daugumos frakcijų Seime dauguma narių yra žiaurūs, bailūs žmonės, o dalis gauna atlygį iš nusikaltimų dangstymo per partines kasas arba teisiogiai.
Uniformuotų pareigūnų atlikti G.Beresnevičiaus nužudymas, A.Ramanauskienės sumušimas iki komos, niekuo dėtų H.Žaltausko, L.Hermano kankinimai, žiaurybės Garliavos šturmo metu, juodųjų archeologų organizatoriaus KRUOPŠTUS slėpimas, PVM grobstytojų ir kontrabandininkų tikrų tikriausia globa ir pinigų iš jų gavimas į partijų sąskaitas ir grynais, bei daugybė kitų neteisingumų, kai juos darantys yra politikų dangstomi, valstybės vadovų mirtina tyla į šiuos nusikaltimus rodo, kad valdančiųjų ir opozicijos požiūriai, deja šiais klausimais sutampa.
Kai bandžiau rengti spaudos konferencijas dėl policininkų atlikto A.Ramanauskienės sužalojimo, iš manęs šaipėsi daugiau nei pusė Seimo, visi policijos vadai, prokurorai, frakcijų , Seimo darbuotojai. Tai rodo, kad norint apginti kad ir vieną žmogų, reikia turėti 71 balsą Seime. Deja, panašiai mąstančių kaip aš Seime apie 30.
Todėl reikia 2012 rudenį rinkimais pakeisti beveik visą Seimą.Tik tada atsiras šansas, kad Lietuvoje galima bus įgyveninti ES gerąsias praktikas ne tik pavadinimais. Ir tai daryti pirmiausia demokratizuojant rinkimus, sudarant galimybes visiems laisvai kritikuoti valdžią, visiems laisvai reikšti pažiūras, kontroliuoti renkamą valdžią, reformuoti teisėsaugą.