2019-06-06

Pr. spaudai: N. Puteikis siūlo išrinktų europarlamentarų komandiruotes į Briuselį finansuoti ne iš Seimo lėšų , o tokius sprendimus priiminėti viešai, o ne slaptai.

N. Puteikis siūlo išrinktų europarlamentarų komandiruotes į Briuselį finansuoti ne iš Seimo lėšų , o tokius sprendimus priiminėti viešai, o ne slaptai.

Seimo narys Naglis Puteikis prašo Seimo valdybos nepritarti Seimo Audito komiteto siūlymui, kad išrinktų į Europos Parlamentą Seimo narių išvykos į europarlamentarų frakcijų posėdžius Briuselyje būtų finansuojamos Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšomis, nes tai būtų Seimo statuto pažeidimas.

Seimo statutas numato, kad Seimui skirti asignavimai gali būti naudojami tik Seimo ir jos narių parlamentinei veiklai. Jame nenumatyta dengti  Europos Parlamento išlaidas.

N. Puteikis mano, kad tokios kelionės turėtų būti apmokama arba iš pačių europarlamentarų pinigų, arba iš Europos Parlamento lėšų.

N. Puteikis taip pat siūlo, kad Seimo Audito komitetas tokius klausimus, kaip Seimo narių išvykų finansavimas spręstų ne uždaruose, o atviruose internetu transliuojamuose komiteto posėdžiuose, kad Seimo nariai negalėtų proteguoti savo kolegų.

Komentarų nėra: