2012-05-26

Piliečių Sueigos, susirinkusios 2012 05 26 d. Vilniuje,ŽODIS

Mes, pilietės ir piliečiai, susirinkę į Sueigą Vilniuje, pareiškiame:

 

- norime gyventi laisvoje ir orioje Lietuvos valstybėje,

- neleisime daugiau trypti piliečių žmogiškojo orumo ir garbės,

 - neleisime Lietuvos paversti mažąja Rusija,

- ginsime demokratinę savo Respubliką, jos vertybes ir konstitucinę santvarką,

- kovosime už savo vaikų, savo tėvų ir savo pačių teises bei laisves,

- priešinsimės diktatūrai, valdžios smurtui ir valstybės užvaldymui,

- netoleruosime viešo melo ir ginsime laisvą žodį,

- nekolaboruosime su valdžia, kol ji meluoja ir smurtauja,

- sieksime valstybę sugrąžinti piliečiams, Tėvynę – visiems pasaulio lietuviams,

- darysime viską, kad rudenį po Seimo rinkimų Lietuvos tautai atstovautų drąsūs, sąžiningi, Lietuvos Respublikai ištikimi ir piliečius gerbiantys žmonės.

Teigiame: šių metų gegužės 17 dienos rytą valdžia peržengė ribą ir pasikėsino į konstitucinę valstybės santvarką, pamatines demokratijos vertybes ir piliečių bendrabūvį. Valdžios smurtą šiandien lydi melas, žmonių bauginimas ir manipuliavimas jais.

Todėl reikalaujame:

 - nedelsiant nutraukti viešą melą ir smurtą,

-  išviešinti, kas įsakė imtis gegužės 17-osios smurto, ir kas tokiam įsakymui pritarė: įsakymus davę, smurtavę ir smurtui pritarę pareigūnai privalo būti atstatydinti ir sulaukti teisinės atsakomybės.

To nepadarius, sudarysime nepriklausomą visuomeninę komisiją valdžios nusikaltimams ištirti. Mes rūpinsimės valdžios ir grupuočių smurto aukomis.

Valstybės prezidentė turi pagaliau apsispręsti ir aiškiai atsakyti visuomenei: su kuo ji šiandien yra – su Lietuvos Respublika, jos piliečiais ar su smurtaujančiomis jėgos grupuotėmis.

 

Mes nesitrauksime.

4 komentarai:

Tadas rašė...

Violetinių isterikų minia! Tik tūkstantis varguolių! Tegyvuoja teismo sprendimo įvykdymas! Nerinkite į seimą violetinių puteikių!

mąstanti pilietė rašė...

Ačiū už didelį ir sunkų darbą. Valdžiai nepatinka viešumas, nes jie mano esntys geriausi, protingiausi ir žmonių mylimiausi. Jei pradedi tuom abejoti aukščiau stovintieji pradeda nebesuprasti(suabejoti tuom jiem per sunku) ir siekia nuraminti.

Anonimiškas rašė...

O jūs protestuojat prieš žmonių daromą smurtą, pvz. prieš Violetos Naruševičienės ir Jono Furmanavičiaus nužudymą? Ar šioje vietoje tylit?

Naglis Puteikis rašė...

Daugiau nei pusė Seimo narių remia smurtą ir neteisingumus teisėsaugoje:

"Lidžita Kolosauskaitė: Kodėl Jūs nenorite pripažinti, kad esate prastas istorikas (išsilavinimas, kaip suprantu, toks), prastas politikas ir išvis... prastas žmogus? ...Kodėl nenorite pasielgti, kaip padorus žmogus ir pripažinti, kad pats esate TOJI VALDŽIA, kad pats priš... į kai kurių piliečių gyvenimus daugiau, negu kiti politikai kartu sudėjus? Kodėl nenorite tiesiog mesti politinės veiklos ir tapti pvz. teisėju?...Jūs peržengiate bet kokios etikos, padorumo, sveiko proto ir pagarbos valstybei ribas."

Naglis Puteikis: tikrai esu prastas istorikas, ar archeologas, nes baigęs šias specialybes jose nedirbau, nes iškart pradėjau dirbti paminklosaugininku, o nuo 2007 m.visuomeniniais pagrindais - politiku (Klaipėdos m. savivaldybės tarybos nariu), nuo 2011 09 12 - Seimo nariu.
Ar prastas žmogus, tegul sprendžia aplinkiniai.
Ar prastas politikas - kažkaip išrenka žmonės.
Teisėju dirbti, turbūt, negalėčiau, nes neturiu tam dievo dovanos - gebėjimo spręsti ginčus naudojantis intuityviu teisingumo ir teisybės jausmu, be to neturiu tam tinkamo išsilavinimo (beveik visi teisėjai turi antrą dalį, žymiai rečiau sutinkama pirmoji dalis).
Ar esu valdžia? Abejoju, nes niekada nebuvau valdančioje koalicijoje savivaldybės taryboje.O čia, Seime, taip pat nėra teisingumo koalicijos, nes , pvz. dalies TS-LKD frakcijos ir beveik visų liberalų elgesys, skatinantis pareigūnų smurtą ir PVM , kontrabandos bylų dangstymas, tyčinis nereagavimas į kitų nusikaltimų dangstymą teisėsaugoje, ubagiški policininkų atlyginimai, kurie išstumia išsilavinusius žmones ir pritraukia mažiau išsilavinusius, kai visas pasaulis daro atvirkščiai, policijos mane labai piktina, bet sąjungininkus šiuo požiūriu skaičiuoju tik ant dviejų rankų pirštų, ko nepakanka padėčiai taisyti. Seime nerastume ir 30 Seimo narių, kuriems dėl to skauda įskaičiuojant ir kitų frakcijų narius.
Teisėjo Skirtuno kyšininkavimo byla parodė fabrikinius korupcijos mastus Vilniaus teismuose.
Siūliau tirti, deja, tiek pocizija, tiek opozicija vaidina, kad neva nieko nesupranta. Todėl nieko nedaro - neatlieka jokios parlamentinės kontrolės šiuo klausimu. Toks dangstymas ir pataikavimas įkvepia ir padrąsina kyšininkus visose kitose valstybės institucijose.
Pagrindinis aukščiau minėtų nusikaltinų dangstymas atliekamas Seimo Teisės ir teisingumo komitete, kuriame tiek pozicija, tiek opozicija yra visiškai vieninga tokiame veiksme. Todėl nėra jokio teisingumo Seime, o todėl ir visoje valstybėje.
O opozicija yra dar blogesnė - jie taip pat apsimeta, kad nemato smurto, kad nemato, kaip dangstomi neteisingumai teisėsaugoje.
Deja, daugumos frakcijų Seime dauguma narių yra žiaurūs, bailūs žmonės, o dalis gauna atlygį iš nusikaltimų dangstymo per partines kasas arba teisiogiai.
Uniformuotų pareigūnų atlikti G.Beresnevičiaus nužudymas, A.Ramanauskienės sumušimas iki komos, niekuo dėtų H.Žaltausko, L.Hermano kankinimai, žiaurybės Garliavos šturmo metu, juodųjų archeologų organizatoriaus KRUOPŠTUS slėpimas, PVM grobstytojų ir kontrabandininkų tikrų tikriausia globa ir pinigų iš jų gavimas į partijų sąskaitas ir grynais, bei daugybė kitų neteisingumų, kai juos darantys yra politikų dangstomi, valstybės vadovų mirtina tyla į šiuos nusikaltimus rodo, kad valdančiųjų ir opozicijos požiūriai, deja šiais klausimais sutampa.
Kai bandžiau rengti spaudos konferencijas dėl policininkų atlikto A.Ramanauskienės sužalojimo, iš manęs šaipėsi daugiau nei pusė Seimo, visi policijos vadai, prokurorai, frakcijų , Seimo darbuotojai. Tai rodo, kad norint apginti kad ir vieną žmogų, reikia turėti 71 balsą Seime. Deja, panašiai mąstančių kaip aš Seime apie 30.
Todėl reikia 2012 rudenį rinkimais pakeisti beveik visą Seimą.Tik tada atsiras šansas, kad Lietuvoje galima bus įgyveninti ES gerąsias praktikas ne tik pavadinimais. Ir tai daryti pirmiausia demokratizuojant rinkimus, sudarant galimybes visiems laisvai kritikuoti valdžią, visiems laisvai reikšti pažiūras, kontroliuoti renkamą valdžią, reformuoti teisėsaugą.