2012-03-10

Justas Laucius - prokuroras ar biznierius?

Nuotraukose: prokuroras Justas Laucius, piketas priešais teismą, kuriame J.Laucius iškėlė baudžiamąją bylą mokslininkui Letui Palmaičiui.

Aš nesu padaręs nusikaltimų, nesu teistas, prieš mane nėra pradėti ikiteisminiai tyrimai, faktas, jog teisinio pagrindo taip mane pavadinti, ji neturėjo, – sakė J. Laucius (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/jlauciu-ir-mduda-nusikalteliais-isvadinusi-ekusaite-emocijos-paeme-virsu.d?id=56491241&categoryID=7 )

N.P.: Nesiimu spręsti dėl šio Kusaitės atvejo, bet noriu atkreipti dėmesį į kitą bylą - Justas Laucius prieš  žymų mokslininką lingvistą (prūsų kalbos specialistą) Letą Palmaitį: http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/teisiamasis-uztrauke-tautiska-giesme-411465

Lietuvos Aukščiausias teismas savo praktikoje yra nustatęs, kad politikus ir kitus viešus asmenis žurnalistai gali vertinti aštresniais žodžiais, nei paprastus piliečius. Manau, kad aštresniais žodžiais galima vertinti ir prokurorus ir Seimo narius, nes iš esmės pernelyg daug jų kolegų yra susikompromitavę savo godumu ir keliaklupsčiavimu prieš verslininkus ir kitus šio pasaulio galinguosius, kad neturi teisės įsižeisti, jei yra išvadinami nusikaltėliais, nes taip sakantys neturi omeny "nuteisti įsiteisėjusiu teismo sprendimu", o turi omeny, kad išvadintieji tiesiog yra blogi žmonės.

Tokių aštrių žodžių reikėtų vengti vartoti, mano galva, tik prezidentų ir teisėjų atžvilgiu.

J.Laucius dėl savo keturių nesąžiningų poelgių (Kusaitę tardė esančią tik su pėdkelnėmis ir viršutiniais rūbais - nes jos batai ir kojinės buvo sušlapę, kai pažeisdamas LT įstatymus leido apklausoje dalyvauti pašaliniams asmenims ir kai apdovanojimą išmainė į sklypą ir paprašė jo Klaipėdoje, nors tam neturėjo teisės, vadovavo UAB-ui, kuris atėmė Klaipėdos vaikų bibliotekos žemę jo Laucių giminėms priklausančiam viešbučiui statyti) turėtų kuo greičiau atsistatydinti, kaip kad padarė A.Nevera.

Ypač dėl to apdovanojimo ir žemės sklypo istorijos. Na ir kas, kad kažkokių prokurorų komisija nustatė, kad neva J.Laucius nekaltas: neva visa kaltė dėl neteisėto jo žemės sklypo, kurį jis gavo už apdovanojimą, perkėlimo iš Vilniaus į Klaipėdą tenka apskrities viršininkei. Ar ne juokinga tokia argumentacija - ar turime patikėti, kad Justas Laucius nežinojo, po kuo pasirašo?.

Jei jau nori daryti biznį, tai tegul tas J.Laucius kuo greičiau ir eina į verslininkus, užuot piktinęs žmones ir persekiojęs žymų mokslininką Letą Palmaitį (ir kitus) už teisybės žodžius.

Ar Justas Luacius neturi supratimo, kas tas Letas Palmaitis, kurį jis grubiai kiša į kalėjimą? Kodėl kurpia jam baudžiamą bylą? Toks nežinojimas kuo L.Palmaitis svarbus lituanistikai ir apskritai Lietuvos mokslui tik parodo, kokio urvinio lygmens (be vertybių, be plataus akiračio) prokurorai prižiūri teisingumą Lietuvoje.

L.Palmaitis parašė daug vertingų mokslinių straipsnių ir knygų, bei aktyviai gina viešą interesą. O kokius darbus po savęs paliks aukščiau minėtas prokuroras Justas Laucius? Praktiką mainyti apdovanojimus į žemės sklypus? Apmokyti kitus, kaip iš vaikų bibliotekų atimti sklypus ir įrengti juose Laucių giminei priklausančius viešbučius?

Jei daugiau žmonių būtų nepakantūs prokurorų atliekamiems įstatymų pažeidinėjimams ir smerktų juos už medalių mainymą į žemės sklypus, turėtume sąžiningą prokuratūrą, o ne tokią, kokią turime dabar.

P.S.: šioje publikacijoje siūlau perskaityti pirmą ir paskutinę pastraipas: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/j.laucius-etikos-sargu-rankose-56-7231

1 komentaras:

Anonimiškas rašė...

tai maniau kad rusai valdo Lietuvą.
Kai pasižiūri kas valdo, o pamatai poną liaucsiu.