Mano keletas pažįstamų ėmė greituosius kreditus, kad nusipirktų tikrai jiems nereikalingus daiktus, pvz. didžiulio ekrano televizorių, nors turėjo beveik metrinį. Įklimpo į skolas ir ėmė kitus greituosius kreditus, kad sugrąžintų pirmiesiems ir įsiskolino 14000 Lt. Seimas vis bando riboti tuos greituosius kreditus, bet nespėja paskui azartiškus pirkėjus, kurie įklimpsta į vis didėjančias skolas.
Panašus vartojimo-malonumo narkotikas yra ir lošimai bei lažybos, todėl LR Seimas įstatymu įvairiais būdais juos riboja, pvz. neleidžia statyti/lažintis telefonu, ar internetu, kad azartiškas stabdžių neturintis žmogus nepraloštų daugiau, nei turi, arba neištuštintų savo sąskaitos iki nulio.
Bet LT papročiai skatina nesilaikyti įstatymų, o juos apeidinėti, todėl trys lošimų bendrovės sugebėjo pasitvirtinti savo statutus, leidžiančius statyti internetu, o Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ilgai apsimetinėjo, kad nepastebi grubaus įstatymo pažeidimo.
Matyt konkurentų paskųsta galų gale Lošimų priežiūros tarnyba kreipėsi į teismą, kad panaikintų tą įstatymo pažeidimą, bet tik dėl vienos bendrovės, o dėl kitų dviejų - ne. Akivaizdu, kad Finansų ministerijai pavaldžios įstaigos valdininkai tradiciškai žaidžia žaidimėlius, visi nujaučiame, kodėl, tik lieka klausimas - už kiek.
Nepatinka nevienodi teisingumai, dar labiau nepatinka, kai vykdomoji valdžia šaiposi iš įstatymų, todėl šiandien išsiunčiau faksu prašymą generaliniam prokurorui, kad atstatytų teisingumą – neleistų nė vienai bendrovei priiminėti lažybų internetu ir primintų Finansų ministerijos įstaigai, kad įstatymų reikia laikytis.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą