2011-03-26

Koalicijų programos ir aplinkosauga Klaipėdoje

Orvidų sodyba. Kęstučio Vanago nuotrauka, daryta 1989-06-24.

Džiaugiuosi, kad jaunasis liberalų sąjūdžio narys klaipėdietis Edgaras Norkus parašė straipsnį, kuriame diskutuoja apie partijų ir koalicijų programas: ve.lt/blog/2011/permainingas-politinis-snobiskumas/

Tai labai retas reiškinys Klaipėdoje - diskusijos apie programas ir politikų veikimo principus, tikslus. Šia prasme pavydžiu Liberalų sąjūdžio partijai, nes aš apie tokius dalykus diskutuoti išmokau iš kito liberalų sąjūdžio partijos nario Artūro Šulco prieš 4 metus, kai tuomet Klaipėdoje būrėme Permainų koaliciją. Jis tada sakė, kad pirmiausia apsibrėžkime misiją (permainos), po to gaires - kas jungia besivienijančias į koaliciją partijas, susiderinkime programos projektą, o tik tada diskutuokime, kas ką deleguoja į kokias politine pareigas.

Kaip tik to - diskusijų apie koalicijų veikimo tikslus, misiją, programinius punktus - pasigendu buriamoje Liberalų koalicijoje.

Prašome labai nepykti, kad vadinu ją Liberalų stagnacijos koalicija, nes manau, kad turiu tam pagrindą: nesuprantu, kodėl iki šiol Klaipėdos Libsąjūdžio taip smarkiai ir pelnytai kritikuotai libcentristų frakcijai liberalų sąjūdžio partijos Klaipėdos skyrius perduoda VISĄ VYKDOMĄJĄ VALDŽIĄ - admin.direktorių, o jų partneriams - admin.direktoriaus pavaduotojo poziciją.

Suprasčiau, jei LRLS-is deleguotų LiCS-ui vicemerą/us. O dabar perdavus visą vykdomąją valdžią liberalcentristams, stagnacija toliau klestėtų, gerųjų permainų šansai Klaipėdoje labai sumenktų.

Beje, Vytautui Grubliauskui siūliau mūsų, TS-LKD frakcojos, o po to telefonu suderinęs - ir Tvarkos ir teisingumo bei Rusų sąjungos frakcijų (iš viso 10 narių) neatlygintiną paramą, kad Libsąjūdis galėtų perimti ir mero, ir admin.direktoriaus poziciją, nes būtent taip įsivaizdavome permainų Klaipėdoje garantiją.

Deja, po šio pasiūlymo gavimo tą pačią dieną -vakare Libsąjūdis pasirašė susitarimą su LiCS ir Rusų aljansu būtent taip, kaip aukščiau aprašyta, t.y. perdavė du svarbiausius postus LiCS-ui ir jo parteriams Rusų aljansui. Vadinasi, tokiu atveju permainų nebūtų, o Libsąjūdis, mano manymu, vien tik su meru ir vienu vicemeru niekaip neįtakotų žymiai labiau patyrusios Taraškevičiaus komandos vykdomojoje valdžioje.

Net atvirkščiai - Taraškevičiaus komanda tokiu atveju ir toliau valdytų miestą.

Tokia politinė uostamiesčio raida, mano įsitikinimu, yra netinkama Klaipėdai, nes ir toliau klestėtų korupcija ir asmeninių reikalų tvarkymas Klaipėdos savivaldybėje.

Todėl buriame kitą – Permainų koaliciją.


Kad nebūtų nuobodu vien sausas kalbėjimas apie programas, noriu įnešti žalios spalvos ir pasidžiaugti vienu sunkiai įtikėtinu, bet maloniu dalyku:

  • šiaip Liberalų sąjūdis Klaipėdoje praktiškai niekada nepasisako dėl ryžtingų žingsnių savivaldybėje dėl švaraus oro ir švarios aplinkos mieste (išskyrus A.Šulcą):

  • niekada nepasmerkė taršios pramonės plėtros Klaipėdos LEZ-e,

  • nė karto neprotestavo dėl to, kad šios LEZ-e įsikūrusios įmonės nevaržomai teršia miestą, Libsąjūdis niekada nesipiktino, kad Klaipėdos šiaurinėje dalyje smirda nuo kraunamų naftos produktų, o pietinėje – nuo LEZ-e įsikūrusių įmonių oro taršos,

  • Libsąjūdžio frakcija miesto taryboje nuosekliai balsuodavo (ir labai aršiai pasisakydavo) prieš mėginimą pirkti oro taršos matuoklius,

  • toleravo savivaldybės ir aplinkosaugos bei visuomenės sveikatos institucijų begėdišką tyčiojimąsi iš žmonių protestų prieš šias smarves (šie aiškindavo, kad žmonėms vaidenasi, kad nosys per jautrios ir šiaip jokios taršos nėra, nes „vsio zakonno").

Ir štai malonu, kad prie A.Šulco prisidėjo ir antras Klaipėdos libsąjūdžio narys – jau minėtas Edgaras Norkus, parašęs aplinkosaugine tema neblogą straipsnį: klaipedosliberalai.lt/kas_naujo/1_/625/ .

Tiesa, straipsnis nedrąsus, matyt Libsąjūdžio aršus nusiteikimas prieš aplinkosaugą daro spaudimą, bet gera pradžia – pusė darbo.

Linkiu Edgarui Norkui kartu su Artūru Šulcu toliau stiprinti aplinkosauginį Klaipėdos Libsąjūdžio sparną. Nes esu įsitikinės, kad kiekviena solidi partija turi tokią misiją turėti.

Gaila, kad TS-LKD šioje srityje taip pat kaip ir Libsąjūdis, yra labai apleidusi gamtosaugą ir paminklosaugą.

Bet visi kartu turėtume pamažu savo partijas privesti prie europietiškojo aplinkosauginio standarto – gamtą ir žmogų jame reikia saugoti nuo neprotingų žmogaus veiklų, bei poveikių, ir todėl tas veiklas BŪTINA PRIŽIŪRĖTI, O POVEIKĮ – KONTROLIUOTI.

2011-03-25

Permainų ar Liberalų stagnacijos koalicija Klaipėdoje?

Paveikslėlyje - Edgaro Norkaus šaržas iš Klaipėdos libsąjūdžio tinklapio.

Dėl politikos principų - Klaipėdos pavyzdys. Ilgai rašiau atsakymą jaunajam Klaipėdos libsąjūdininkui  Edgarui Norkui. Ten sudėjau daug argumentų  ne tik dėl koalicijų Klaipėdoje,  bet ir apskritai dėl politikos principų, todėl drįstu čia tą tekstą pateikti.

Atsiprašau, kad jis labai ilgas:

 

to edgaro mintys 2011-03-24   19:21

N.P.: gerbiamas libsąjūdininke Edgarai Norkau, sveikinu dalyvavus rinkimuose Klaipėdos Libsąjūdžio sąrašuose. Gerai, kad jauni žmonės tuo užsiima, linkiu tęsti politinę veiklą, ypač straipsnių rašymą rinkimų temomis (http://enorkus.blogspot.com/), nes šis žanras Klaipėdoje apmiręs. Taip pat labai džiaugiuosi, kad vienintelis iš liberalų prieš rinkimus bandėte rašyti apie aplinkos apsaugą: http://www.klaipedosliberalai.lt/kas_naujo/1_/625/.

Gaila, kad šiuo atžvilgiu likote tarp jų „balta", t.y. „žalia" varna (čia gerąją prasme – žalias, tai kaip Žaliųjų judėjimas – už gamtą ir pan.).

Ta proga leiskite su Jumis pasiginčyti, tiesa su itu Jūsų tekstu, kuris skelbiamas ve.lt/blog/2011/permainingas-politinis-snobiskumas/:

 

E.N.: "Potencialios opozicijos bandymai pakeisti rinkėjų valią, prisidengiant „kitokiomis" permainomis kelia šypsnį (su visa pagarba oponuojantiems)."

 

N.P.: kas bus opozicija, paaiškės po pirmųjų naujos Klaipėdos m. savivaldybės tarybos posėdžių. Kai stebiu liberalų sąjūdžio mėginimus administracinį valdymą palikti senajai Taraškevičiaus komandai, man kaip tik atrodo, kad tokia Jūsų (Grubliausko-Taraškevičiaus) koalicija greičiau virs opozicija, nei mūsų 16-as.

 

E.N.: „Permainų koalicija" – skambu, bet nepermaininga."

 

N.P.: Grubliausko-Taraškevičiaus-Lochankinos  tandemas permainų nežada. Atvirkščiai - akivaizdu, kad valdys Taraškevčiaus komanda, nes ji turi 8 balsus (5 libcentristai plius  3 Rusų aljanso -jie kaip viena jau senai kartu dirbanti  komanda), o Libsąjūdis turi vienu mažiau – 7 mandataus. Todėl Jūsų koalicijos veiksmuose vyrauja senojo politikos vilko – Taraškevičiaus ranka ir stilius. Tas jaučiasi ir matosi jau dabar.

Todėl mūsų 16-ukas teisėtai gali vadintis Permainų koalicija, o Jūsų partijos koalicija galima drąsiai būtų pavadinti Liberalų stagnacijos koalicija. Neskambu, bet atitinka tikrovę.

 

E.N.: „Politinis „dešimtukas" (konservatoriai, rusų sąjunga ir tvarkiečiai), bandantis suformuoti alternatyvią valdančiąją koaliciją „penkioliktukui", siūlo tokias pačias permainas, kaip ir Liberalų sąjūdis, kurio rinkiminėje programoje juodu ant balto parašyti identiški siūlymai."

 

N.P.: dėl identiškų priešrinkiminių ir porinkiminių programų pasiūlymų tai ne tik kad nieko panašaus, bet netgi visiškai priešingai:

1. pas vienus libus nė žodžio apie kovą su korupciją savivaldybėje, o pas mus – pirmosiose pozicijose.

Ir nė jokio žingsnio ta kryptimi nė viena liberalų partija neina. Tas matosi VISĄ LAIKĄ (šią frazę vartosiu už pastaruosius 2 metus už laikotarpį po A.Šulco išėjimo) – libsąjūdžio frakcija tik vaizdavosi esanti opozicine. Tokia beveik buvo, kol jai vadovavo A.Šulcas, bet kai jis išėjo į apskritį, tai pradėjo atvirai remti  Taraškevičiau komandą. Ypač tokiais „smulkios buitinės" korupcijos atvejais, kaip savivaldybės darbuotojos Šakalienė buto prichvatizavimas: klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/valdininkei-i-sakalienei-butas-klaipedos-centre-339906

Ne tik to pastato dalys, priklausančios mokesčių mokėtojams, bet ir tas sklypas senai bandomas apgaule prichvatizuoti ir VISAIS ATVEJAIS Libsąjūdžio frakcijos nariai balsuoja „UŽ". Pvz. šį kartą taip balsavo Alina Velykienė.

2. Valdžios sprendimų viešumas, skaidrumas – pas libus to nėra bei programose, nei veiksmuose.

Liberalų sąjūdžio frakcija  po A.Šulco išėjimo niekada nereikalaudavo, nepalaikydavo vardinių balsavimų. Libsąjūdininkų frakcijos nariai apsimeta, kad nieko nemato, jei kas protestuoja, kad neskelbiama sprendimų medžiaga, nors to reikalauja įstatymai (A.Šulcas išsireikalaudavo).

3. Švarus oras, švari aplinka, netarši pramonė, medienos, o ne šiukšlių deginimas. O pas libus – atvirkščiai – VISADA balsuodavo tik už taršios pramonės plėtrą, ypač LEZ-e, griežtai balsuodavo prieš bandymus įrengti europinius oro taršos matuoklius, kurie matuotų ir transliuotų kas kelios valandos pagrindinius oro tašos pramoninius parametrus į internetą.

Libsąjūdžio frakcija balsavo už nerūšiuotų šiukšlių deginimo Fortumo gamyklą miesto centre.

R.Bražinskas paskutiniame iki rinkimų savivaldybės tarybos posėdyje sakė, kad padarys nerūšiuotų šiukšlių deginimą vienu iš libsąjūdžio rinkimų programos punktu.

4. Gerovė visiems miestiečiams, o ne privilegijuotiems, pasitarimai su gyventojais, nevyriausybinėmis organizacijomis, gyventojų apklausos.

Čia net gėda ką komentuoti, nes parašus dėl klaipėdiečių aplinkosauginės apklausos NVO nariams aktyviai padėjo TS-LKD, TT, LSDP, RS ir keletas darbo partijos narių. O libai tik šaipėsi.

Kai po rinkimų Taraškevičiau komanda iš visų jėgų stūmė vaikų klubo prichvatizavimą, trijų mokyklų pertvarką (nes Vydūno mokykla senamiestyje pažadėta prichvatizavimui) ir visa tai daryta be tėvų, mokytojų, profsąjungos, visuomenės aptarimo, tai libsąjūdžio frakcija taip pat tik šaipėsi E.Gentvilas tradiciškai nedalyvauja, kai sprendžiami skausmingi miestiečiams klausimai, A.Velykienė replikomis, o R.Bražinskas PATYČIOMIS pasitikdavo siūlymus aptarti tokius dalykus su visuomene.

Beje, libsąjūdininkas R.Bražinskas nuolat viešai ir labai garsiai tyčiojasi iš europinių žmogaus teisių ir valdžios pareigų tartis su NVO, visuomene ir pan. Jam dažnai garsiu juoku pritaria savivaldybės administracijos kai kurių skyrių vedėjos. Abiejų rūšių liberalai tokiais atvejais pritariamai šypsosi ir kitais būdais pritaria tokiam skandalingam elgesiui.

5. Mes koaliciją buriame principų, vertybių ir programinių nuostatų, o ne postų dalybų pagrindu.

O pas libus  - atvirkščiai: paskaitykite visus Grubliausko ir Taraškevičiaus tekstus po rinkimų – ten 90 proc.turinio  -postų dalybos (pvz. štai išraiškingas Kongo sakinys apie tai, kad PARTNERIAMS GAL KAIP NORS UŽTEKS JAU PASIŪLYTŲ POSTŲ: „Pastebėjus, kad daugelį postų jau išsidalino trijų partijų koalicija, tad kitoms partijoms už prisijungimą prie daugumos liko pasiūlyti tik vienas mero pavaduoto, miesto tarybos komitetų ir savivaldybės įmonių Stebėtojų tarybų pirmininkų postai, V.Grubliauskas vylėsi, jog tiek ir užteks"  - klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/derybos-del-valdzios-del-programos-beveik-susitarta-del-postu-ne-340051

 

E.N.: „Negana to, žeria kaltinimus liberalams, neva jie papirkinėja postais, nors patys svarbiausius teikiasi atiduoti socdemams ir darbiečiams. Šoka politinį „viliotinį", idant persiviliotų „permainingai" Klaipėdos ateičiai užtikrinti. Suprask, čia ne pakiša, o dovana? Socialdemokratų atstovė Lilija Petraitienė džiaugėsi, jog liberalai pirmiausia kalba apie programines nuostatas, o ne postus."

 

N.P.: vėl viskas atvirkščiai –postais nori pamaloninti partnerius būtent Liberalų stagnacijos koalicija. O kadangi valdžios ir galios bei algų ištroškusiems  liberalams šių postų trūksta, tai steigiami nauji– štai cituoju A.Šulcą, kuris kalba apie būtinybę jų koalicijai kurti naują politinį etatą: „Siekiant, kad vykdomoji valdžia normaliai funkcionuotų – vykdomosios valdžios atstovui reikėtų pagalbininkų dėl struktūrinių fondų lėšų įsisavinimo, finansinio strategavimo klausimų", – tikino A.Šulcas. Todėl norima sugrąžinti antrojo administracijos direktoriaus pavaduotojo postą."

Čia citata iš 15min.lt/naujiena/miestas/klaipeda/koalicijoje-lipdomos-paskutines-plytos-43-142858

 

E.N.: „Tačiau jau (ne)stebina pono Naglio Puteikio savybė – oponuoti sau pačiam. Ankstesnė pozicija: „…kas gavo didžiausią pasitikėjimą (šiuo atveju libsąjūdis), tas turėtų siūlyti merą ir jie turėtų formuoti koaliciją". Be to: „V.Grubliauską remiu ir kaip žmogų ir kaip kandidatą į merus ir manau, kad reikia padėti liberalų sąjūdžiui įgyvendinti rinkėjų valią - vykdyti permainas Klaipėdoje".

 

N.P.: gerbiamas Edgarai, reikėtų cituoti pilną mano idėją, o Jūs praleidote labai svarbią trūkstamą dalį, t.y. „Jei pakvies – ateisim, išklausysim, pasitarsim su jais ir tarpusavyje, kviesime skyriaus tarybos posėdį ar/ir visuotinį skyriaus susirinkimą." (tiny.lt/ppzet2  , http://puteikis.blogspot.com/2011/03/dekoju-visiems-balsavusiems-ir.html)

Niekas iš liberalų Tėvynės sąjungos –LKD nekvietė ir nekviečia. O kaip tada įvykdyti misiją – „reikia PADĖTI liberalų sąjūdžiui įgyvendinti rinkėjų valią - VYKDYTI PERMAINAS Klaipėdoje". Kaip padėsime, jei nekviečia? Yra būdų ir nekviečiamiem padėti, bet kai Jūsų koalicijos stuburu tampa Taraškevičiaus komanda, tai kokios gali būti permainos?

Beje, Vytautui Grubliauskui pačiomis pirmosiomis dienomis po rinkimų siūliau, kad Libsąjūdis deleguotų ir merą ir administracijos direktorių. Ir sakiau, kad TS-LKD paremtų tokią konstrukciją, nes suprantame, kad liberalų partijos yra nesenai viena nuo kitos atskilusios. Todėl siūliau LICS-o atstovą deleguoti į vicemerus, bet jokiu būdu ne į administracijos direktoriaus poziciją. Nes liktų stagnacija.  Ir visa tik tam, kad būtų klaipėdiečiams UŽTIKRINTOS geros permainos.

Net TT ir RS įtikinau (nereikėjo, tiesą sakant  įtikinėti – patys pasiūlė paramą tokiai konstrukcijai – esu išsisaugojęs sms-ą apie tai V.Grubliauskui).

Už tokią paramą nereikalavome ir neprašėme NĖ VIENO POSTO.

Tačiau Jūsų koalicija nuėjo priešingu keliu  - puolė į glėbį stagnacijai.

Todėl dabar kartojame šiuos analogiškus pasiūlymus kitoms jėgoms – DP ir LSDP.

NES MŪSŲ INICIJUOJAMAI  KOALICIJAI SVARBIAUSIA NE POSTAI, O GERŲ PERMAINŲ GARANTIJOS.

 

E.N.: „Taip dar visai neseniai postringavo saldžialiežuvis Naglis. Dabar (jau pagalandęs liežuvį) suokia kitaip: „Kuriame vadovėlyje parašyta, kad vienuolyno vadovas yra tas, kas turi antspaudą? Suprask, laimėjęs daugiausiai mandatų, nebūtinai turi valdyti. Nesvarbu, kad omeny jis turi konservatorius, tačiau mintis taikytina ir oponentams."

 

N.P.: čia Jūs teisingai pastebėjote, kad neaiškiai formuluoju teiginius. Tai blogai, neturi būti dviprasmybių kalbant apie labai svarbius dalykus. Tuo pavyzdžiu apie vienuolyno vadovą norėjau pasakyti, kad miesto tarybos nariai kaip vienuoliai turi vykdyti tarnavimo miestiečiams misiją, atsižadėti tuo metu savo turto.

Tarnavimas miestiečiams (buvimas savivaldybės tarybos nariu) turi būti garbė, o ne privilegija.

Vienuolyno vadovas (savivaldybės tarybos pirmininkas – meras) pats sąskaitos ir ūkinių reikalų netvarko, o vienuolija samdo buhalterį-ūkvedį-administratorių (savivaldybės administracijos direktorių), kuris ir valdo sąskaitą bei aptarnaujantį personalą (savivaldybės tarnautojus).

Deja, matosi, kad Jūsų liberalų koalicija, deja, eina Taraškevičiaus komandos tradicijų keliu – tarnauti ne visuomenei, o pirmiausia sau.

Todėl tikiu, kad mūsų Permainų koalicija laimės balsavimą didesniu, nei 16-os  balsų skirtumu, o mes siūlomais principais, valdymo modeliu ir programiniais punktais sugebėsime apginti viešą klaipėdiečių interesą gyventi teisingiau ir geriau,nei iki šiol.

 

2011-03-23

Dėl mitingo ir eitynių „MELAGIŲ VALDŽIAI – NE“ organizavimo

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos

direktoriui Aloyzui Každailevičiui                                     

2011-03-21

Dėl mitingo ir eitynių „MELAGIŲ VALDŽIAI – NE" organizavimo

 

Pranešame, kad 2011-04-01 nuo 17 val. iki 18 val. Atgimimo a., Klaipėdoje norime surengti mitingą „MELAGIŲ VALDŽIAI – NE" ir eitynes.

Šio mitingo ir eitynių tikslas - viešai protestuoti prieš tas valdžios institucijas ir jų atstovus, kurie pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnio 4 dalį, draudžiančią  nusikalstamus veiksmus, t.y. dezinformacijos skleidimą.

Taip pat protestuosime prieš numatomą „Klaipėdos energijos", „Klaipėdos vandenų" ir Klaipėdos regioninio atliekų centro direktorių pavaduotojų skaičiaus didinimą, nes tai didins komunalinius mokesčius už šilumą, vandenį ir šiukšles.

Planuojama mitingo vieta – Atgimimo aikštė nuo 17.00 iki 17.40, po to nuo 17.40 iki 17.55 - eitynės nuo Atgimimo a. per perėjas (arba kitaip, kaip nurodytų policija) į Liepų gatvę ir ja iki J.Karoso gatvės dešiniąją Liepų g. eismo puse.

Planuojamas dalyvių skaičių – 170. Mitingo ir eitynių dalyviai naudos ir neš vėliavas, transparantus, šūkius, rankinius garsinimo prietaisus.

Prašome , kad akcijos metu policijos pareigūnai palaikytų viešąją tvarką, padėtų pereiti iš Atgimimo a. į Liepų gatvė, palydėtų eitynes viso maršruto metu.

Remiantis Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 9 str. 5 d. ir 11 str. 1 d. 1 p., prašome išduoti pažymėjimą dėl suderintos susirinkimo vietos, laiko ir formos.

 

Mitingo organizatoriai:

 

Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narys  Naglis Puteikis

mob. 8 652 76250 puteikis@gmail.com

 

Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narys  Viačeslav Titov

 mob. 8 699 31026 prusijos@gmail.com




2011-03-17

Kaip prichvatizacija pakeičia padorius žmones

Neįtikėtiną transformaciją pademonstravo Vydūno mokyklos direktorius Arvydas Girdzijauskas - iki šiol nuosekliai gynęs šios mokyklos pastatus senamiestyje nuo nuolatinių įvairių liberalų bandymų ją prichvatizuoti, šį kartą apsisuko 180 laipsnių: šį rytą priėjo prie visuomeninių organizacijų protestuotojų, kurie laikė plakatą "Liberalai, ar sugebėsit apžioti 'Vydūno" mokyklą? Pasprinkit" pradėjo plakato autorių spausti, kaip tas drįso nepasitaręs su juo, mokyklos direktoriumi, protestuoti prieš Vydūno mokyklos ištrėmimą į miesto pakraštį.

Kokie stebuklai atsitinka su padoriais inteligentais, kai juos paspaudžia taraškevičiai ir kiti liberalūs visuomenės turto prichvatizatoriai?:

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/klaipedos-politikus-pasitiko-piketuotojai-338989

2011-03-10

Kviečiame rytoj į Kovo 11d. renginius:

12.00 val. Šv. mišios „Už jaunąją Lietuvą" Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Laukiame su baltais šalikais.

15 00 val. Atgimimo aikštėje vyks akcijos „Laisvės žiburys" finalas.

16 00 val. TS-LKD renginys Klaipėdos jaunimo centro salėje 2 aukšte (Puodžių g.1) -koncertas ir padėka TS-LKD rėmėjams, stebėtojams, talkininkams, nariams.

2011-03-02

Dėkoju visiems, balsavusiems ir parėmusiems mūsų sąrašą Klaipėdoje

Noriu padėkoti visiems, kurie balsavo, rėmė, padėjo, dirbo kartu su mumis šiuose rinkimuose, nes manau, kad rinkėjai mumis pasitikėjo:

už TS-LKD 2007 m.Klaipėdoje balsavo 6506 rinkėjai, o 2011 - šimtu daugiau - 6625.

Tai neblogas pasirodymas lyginant TS-LKD rezultatus su kitais didmiesčiais, nes kituose didmiesčiuose už TS-LKD 2007 m. ir 2011 balsavo tiek rinkėjų:

Vilniuje 32482 ir 28691 (4 tūkst.mažiau);

Kaune 28175 ir 23826 (4 tūkst.mažiau);

Panevėžyje 8285 ir 7406 (900 mažiau);

Šiauliuose 5055 ir 3139 (2 tūkst.mažiau);

Alytuje 3883 ir 2925 (1 tūkst.mažiau).

Dėl porinkiminių koalicijų, pozicijų ir opozicijų norėčiau išsakyti savo nuomonę:

Klaipėdos rinkėjai paliko visas partijas su tais pačiais už juos balsavusiųjų skaičiais, išskyrus tai, kad vieną mandatą atėmė iš Tvarkos ir teisingumo partijos ir perdavė jį Darbo partijai. Taip pat du mandatus atėmė iš LiCS-o ir perdavė juso Liberalų sąjūdžiui :

LICS – buvo 7, tapo 5;

Libsąjūdis - buvo 5, tapo 7;

TS-LKD - buvo 5, liko 5;

TT - buvo 4, liko 3;

LSDP - buvo 3, liko 3;

DP - buvo 2, tapo 3;

Rusų aljansas - buvo 3, liko 3;

Rusų sąjunga - buvo 2, liko 2;

Iš viso yra 31 mandatas.

Vadinasi klaipėdiečiai nori paasikeitimų, tačiau nori, kad tuos pasikeitimus vykdytų Liberalų sąjūdis.

Esame vakarietiškos politinės kultūros partija, todėl turėtume garsiai pasakyti, kad kas gavo didžiausią pasitikėjimą (šiuo atveju libsąjūdis), tas turėtų siūlyti merą ir jie turėtų formuoti koaliciją.

Jei pakvies – ateisim, išklausysim, pasitarsim su jais ir tarpusavyje, kviesime skyriaus tarybos posėdį ar/ir visuotinį skyriaus susirinkimą.

V.Grubliauską remiu ir kaip žmogų ir kaip kandidatą į merus ir manau, kad reikia padėti liberalų sąjūdžiui įgyvendinti rinkėjų valią - vykdyti permainas Klaipėdoje.