2016-04-14

Partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ steigėjai prašo teismo paneigti prokuratūros dezinformaciją dėl neva klastotų steigimo dokumentų

Partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas" steigėjai kreipėsi į teismą dėl Generalinės prokuratūros ir Teisingumo ministerijos paskleistos dezinformacijos

Partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas" steigimo organizatoriai Nijolė Giedraitienė, Gema Umbrasienė ir Naglis Puteikis pateikė Vilniaus apygardos teismui ieškinius, prašydami įpareigoti Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją viešai paneigti paskleistą dezinformaciją.

Į teismą kreiptasi dėl minėtų institucijų teiginių, kuriuos naujienų agentūra BNS išplatino 2016 m. balandžio 7 d. – paskutinę dieną, kai dar buvo galima įregistruoti naują partiją, kad ji galėtų dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Kaip dezinformaciją partijos steigėjai įvertino Generalinės prokuratūros atstovės Panevėžyje Rasos Stundžienės teiginį, neva dėl partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas" suvažiavimo dokumentų „pradėtas ikiteisminis tyrimas, (…) nustačius nusikalstamos veikos požymių pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnį: dokumento klastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu". Ieškinyje pažymima, kad jokie dokumentai nebuvo klastojami ir prokurorai nė vieno iš partijos steigimo organizatorių iki šiol neapklausė, o kito būdo nustatyti nusikalstamos veikos požymius šiuo atveju nėra. Be to, prašoma paneigti Teisingumo ministerijos teiginį, neva „Iš viso nustatyti 1888 teisingi įrašai. Įstatymai reikalauja, kad partijos steigėjais būtų ne mažiau kaip 2 tūkst. asmenų. Ministerijai taip pat abejonių sukėlė partijos pavadinimas. Ji kreipėsi į mokslininkus su prašymu pateikti savo nuomonę, ar viešasis juridinis asmuo savo pavadinime vartodamas žodžių junginį „neapmokestinamųjų pajamų didinimas" neklaidina visuomenės dėl savo veiklos tikslų ir jam teisės aktais suteikiamų teisių." Kaip nurodyta ieškinyje, šiais teiginiais paskleista dezinformacija, nes iš tiesų nustatyta daugiau nei 2200 teisingų partijos narių įrašų, o Teisingumo ministerija turi universiteto mokslininkų išvadą, kad partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas" pavadinimas yra tinkamas.

Partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas" steigėjai yra įsitikinę, kad ši dezinformacija buvo paskleista sąmoningai, siekiant neleisti naujai partijai dalyvauti 2016 m. Seimo rinkimuose: Teisingumo ministerijos vadovybė (ministras, viceministrai), atstovai spaudai ir kiti politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai yra tuo tiesiogiai suinteresuoti kaip Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatai arba šios partijos rinkimų štabų nariai. Be to, ieškinio autoriai atkreipia dėmesį, kad rinkimuose dalyvauja ir Generalinė prokuratūra – tai rodo faktas, kad dezinformacija išplatinta būtent balandžio 7-ąją, kai baigiasi terminas įregistruoti rinkimuose dalyvausiančias partijas, nors socialdemokratų vadovaujama Teisingumo ministerija medžiagą Generalinei prokuratūrai buvo pateikusi dar prieš dvi savaites.

Komentarų nėra: