2023-06-30

Pr. spaudai: P. Gražulis prašo LR Prezidento, kad iš J. Ohmano būtų atimta Lietuvos pilietybė už lietuviškos trispalvės niekinimą ir patyčias iš Lietuvos patriotų

Pr. spaudai: P. Gražulis prašo LR Prezidento, kad iš J. Ohmano būtų atimta Lietuvos pilietybė už lietuviškos trispalvės niekinimą ir patyčias iš Lietuvos patriotų

 

Seimo narys Petras Gražulis prašo LR Prezidento G. Nausėdos, kad jis atimtų iš Jono Ohmano Lietuvos Respublikos pilietybę, kurią jam išimties būdu suteikė G. Nausėdos pirmtakė D. Grybauskaitė.

P. Gražulis šį prašymą motyvuoja tuo, kad „J. Ohmanas labai svarbaus NATO renginio Vilniuje išvakarėse tyčia kiršina ir skaldo Lietuvos visuomenę, kas yra labai naudinga Rusijai".

Švedijos ir Lietuvos pilietybes turinti Jonas Ohmanas 2023 06 25 d. N. Pumprickaitės vedamoje LRT informacinėje laidoje „Savaitė" išniekino Lietuvos valstybės vėliavą, nes visais būdais žemino tuos, kurie NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu nori kelti Lietuvos valstybės vėliavą – lietuvišką trispalvę:

Šio pokalbio metu N. Pumprickaitė paklausė J. Ohmano: „Bet jūs tikriausiai matėte, kad yra tokia grupuotė, kuri sako, kad reikia kelti ne Ukrainos, o Lietuvos vėliavą?"

J. Ohmanas atsakė: „Oi, šitie... Aš dabar pasakysiu labai negražiai. Šitie mūsų vatninkai, savickai ir panašiai, kokie ten bebūtų, kokie jie ten „reikšmingi", realiai yra nulis, jie nori tiesiog sau pasidaryti piarą ir tuo pačiu būti naudingi Rusijai. Čia labai jau negražiai sakau, bet tiesiog aš matau tą visą – biški juokinga, biški graudu. „Patriotai"... Kas čia patriotas? Čia esu aš. Atsiprašau šioj vietoj. <...> Bet čia marginalai, nieko."

Nuoroda į šį laidos fragmentą yra čia: https://tauta-teisingumas.lt/kreipiausi-i-policija-kad-atliktu-tyrima-del-j-ohmano-pasisakymo-n-pumprickaites-laidoje-kurioje-jis-niekino-lietuvos-trispalve/

Teisę kelti valstybinę Lietuvos vėliavą Lietuvos piliečiams užtikrina Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas. NATO vadovų susitikimo Vilniuje metu bus svarstomas ne tik Ukrainos, bet ir Lietuvos saugumo stiprinimas, todėl J. Ohmano patyčios iš LR piliečių, kurie tuo metu nori kelti Lietuvos valstybines vėliavas pažeidžia minėtą įstatymą ir piliečių teises, netiesiogiai ragina NATO vadovus susitikimo Vilniuje metu nekelti Lietuvos saugumo klausimų.

J. Ohmanas ne tik abstrakčiai šmeižia Lietuvos patriotus, kaltindamas juo kaip veikiančius Rusijos valstybės naudai, bet konkrečiai tyčiojasi ir iš Žydrūno Savicko: 2023 06 16 d. J. Ohmanas savo asmeninėje socialinio tinklo Facebook paskyroje https://www.facebook.com/jonasoehman išplatino suklastotą nuotrauką, kurioje vaizduojamas Lietuvos sportininkas Žydrūnas Savickas ne su Lietuvos Respublikos vėliava, bet su Rusijos Federacijos vėliava. Kad veiksmas padarytas tyčia ir sąmoningai liudija prierašas, kad „nuotrauka fotošopinta" - pridedame dvi tai iliustruojančias nuotraukas.

 

 

 

Petras Gražulis

 

LR Seimo narys

Aplinkos apsaugos komiteto narys

 

Tel. (8 5) 239 6638, mob. 8 698 42163

Faks. (8 5) 239 6556

El. p.: petras.grazulis@lrs.lt

 

 

 

 

Komentarų nėra: