2021-05-18

Centro partijos – Tautininkų pranešimas: užsienio ambasadorių spaudimas Seimui priimti partnerystės įstatymą yra nepriimtinas ir priešina visuomenę

Gerbiami žiniasklaidos atstovai, siunčiame Jums Centro partijos - Tautininkų pirmininko N.Puteikio pranešimą visuomenei:

Centro partija – Tautininkai: užsienio ambasadorių spaudimas Seimui priimti partnerystės įstatymą yra nepriimtinas ir priešina visuomenę.

 

Mes, Centro partija – Tautininkai, reaguodami į pirmadienį penkiolikos užsienio šalių ambasadorių paskelbtą pareiškimą, kuriame jie spaudžia Seimą priimti Partnerystės įstatymą ir ragina Vyriausybę dar aktyviau atstovauti LGBT interesus pareiškiame, kad toks užsienio ambasadorių kišimasis į Lietuvos vidaus politikos reikalus, spaudimas Seimui ir Vyriausybei yra nepriimtinas ir skaldantis Lietuvos visuomenę" – skelbia partijos pirmininkas N. Puteikis.

Vakar, pasinaudodami tarptautine kovos su homofobija diena penkiolikos šalių ambasadoriai išplatino pareiškimą, kuriame nurodinėja Lietuvos žmonių išrinktiems atstovams – Seimui, kad reikia priimti Partnerystės įstatymą, o Vyriausybei nurodė dar aktyviau atstovauti LGBT interesus. Visi šitie ambasadoriai puikiausiai žino, kad dauguma Lietuvos žmonių pasisako prieš Partnerystės įstatymą, prieš Stambulo konvenciją, tą rodo sociologų atlikti visuomenės nuomonės tyrimai, todėl toks ambasadorių pareiškimas, atsižvelgiant į šalyje tvyrančias įtampas, yra Lietuvos visuomenės skaldymas ir kiršinimas.

Darydami spaudimą Lietuvos politikams ambasadoriai kišasi į Lietuvos vidaus politikos reikalus ir pažeidžia esminį demokratijos principą, kad žmonių išrinkta valdžia atstovauja tautai, o ne aptarnauja užsienio šalių interesus." – sako Centro partijos – Tautininkų pirmininko pavaduotojas K. Krivickas.

„Maža to, šį pareiškimą ambasadoriai paskelbė būtent gegužės 17 – ąją, tarptautinę kovos su homofobija dieną, tokiu būdu aiškiai leido suprasti, kad laiko Lietuvą homofobiška šalimi. Tokiu būdu jie paneigė esminę Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintą demokratijos nuostatą – Lietuvos Respubliką valdo tauta, per teisėtai išrinktus atstovus Seime. Ir tautos atstovai turėtų atstovauti juos išrinkusių Lietuvos žmonių valią, o ne vykdyti užsienio valstybių pageidavimus. Ir kadangi tauta prieštarauja Partnerystės įstatymui ir Stambulo konvencijai vadinasi Seimas ir privalo juos atmesti. Ambasadoriai tą puikiai žino, todėl jų pareiškimą vertiname kaip neleistiną kišimąsį į Lietuvos vidaus politiką ir visuomenės priešinimą. Seimas turi vykdyti Lietuvos žmonių, o ne užsienio šalių ambasadų valią." – pareiškė Centro partijos – Tautininkų pirmininkas N. Puteikis.

***

 

Komentarų nėra: