2020-01-31
Linksma stebėti, kaip pamatę Prezidento veto nusikaltėlių naudai, iš baimės nutilo absoliučiai visi politologai, beveik visi visuomenininkai, visa žiniasklaida ir visos partijos, išskyrus Centro partiją
Du drąsūs mokslininkai klaipėdiečiai demaskavo valdiškų aplinkosaugininkų melus: pasirodo marių ir jūros užterštumas ftalatais 700 kartų viršija normas, gyvsidabrio - 37, švino koncentracija 14.
2020-01-29
Inicijuoju Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko J. Imbraso atstatydinimą, nes jis gina aplinkos teršėjus ir medžiapjūtę nuo visuomenės.
Dėl 2020 01 29 d. 12:00 vyksiančio piketo prie Prezidentūros Daukanto aikštėje Vilniuje
2020-01-28
Romualdas Ozolas apie Lietuvą būklę, jos priežastis ir perspektyvas 2014 m. Klausant 2020 metais atrodo labai tikslu ir pranašiška.
Romualdas Ozolas apie Lietuvą: 2014 metai
Vienareikšmiškai galima atsakyti tik tai, kad Kovo 11-osios Lietuvos nebėra. Ir nebėra ne tik tai juridiškai, bet ir ekonomiškai, ir dvasiškai. O jeigu reikėtų apibūdinti Lietuvą pagal valstybių suvereniteto laipsnį, tai aš manau, kad teisingiausia būtų ją vadinti pusiau kolonijine valstybe, nes iš to, kaip dabar egzistuoja Lietuvos ūkis, kultūra ir žmonės, tame, kas yra vadinama Europos Sąjunga, tai paralelių su buvusių istorijoje valstybių priklausomybėmis kolonijinėms valstybėms galima būtų rasti ne vieną, bet tai ne šios dienos pokalbis.
Mes atkūrėme Lietuvą labai netikusiu metu. Netikusiu ta prasme, kad ne tik tai Rusija lūžo, lūžo visa Vakarų Europa. Vakarų civilizacija buvo atsidūrusi ant virsmo, kuris vėliau jau buvo pradėtas vadinti globalizacija, bet tuo metu, kai mes skelbėme Lietuvos Nepriklausomybę, šito reiškinio taip aiškiai apibrėžto dar nebuvo. Mes manėme einą į visišką Nepriklausomybę, kaip tada buvo sakoma: „negali būti pusiau Nepriklausomybės". Yra Nepriklausomybė, ar Nepriklausomybės nėra. Tai va, porą, trejetą metų juridiškai tarsi dar ir egzistavo ta visiška Nepriklausomybė, tačiau iš vidaus jau ji pamažu buvo paplaunama ir griuvo. Nepastebimai, o kai kam ir aiškiai suvokiant, kas yra daroma, bet buvo išplaunama Kovo 11-osios valstybė. Kas pirmiausiai buvo padaryta? Pirmiausiai buvo atimtas iš žmonių turtas. Ne tiek turtas tikrąją to žodžio prasme, daiktiškąja prasme galimybė turėti turto tiek, kiek pats žmogus, atrodo, galėtų jo sukaupti, juo disponuoti ir ant to kurti savo asmeninę laisvę. Antras dalykas, buvo nuimta visa finansinė šito disponavimo turtu galimybė. Žmonės turėjo daug santaupų, bet jos buvo visų bankų bankelių išsiurbtos, išimtos ir pervestos į nežinia kur, kaupiant būsimųjų oligarchų pradinį kapitalą.
Kai skelbėme Nepriklausomybę, Vakarų Europa nebuvo susiorientavusi, ką darys su šitomis postkomunistinėmis, kaip ji vadina, šalimis, bet labai greitai buvo susimesta, nes pamatas tam telkimui, kuris vėliau buvo pavadintas Europos Sąjunga (jau nebe bendrija), jau buvo padarytas ir numatyta ten tie dalykai, kurie mus padarė priklausomais taip, kaip mes neįsivaizdavome būsią priklausomi.
1) Pirma, tai mums buvo liepta atsisakyti savo energetinio stuburo, t.y. Ignalinos atominės elektrinės, nes elektrinė tai yra ekonomikos pamatas.
2) Toliau mums buvo nurodyta, kad visi bankai turi būti privatizuoti ir jų priežiūrą gali atlikti tik tai valstybės bankas, kuris praktiškai yra kasininko vaidmuo.
3) Mums pasakyta, kad mes privalome įvykdyti didžiąją privatizaciją iki galo, t.y. parduoti visas valstybei priklausančias įmones ir kitą valstybės turtą taip, kad galėtų laisvoji rinka egzistuoti ir funkcionuoti iki kapiliarinio lygmens ir, kas svarbiausia, kad mes turėtume įstatymus, kurie leidžia bet kam iš Europos Sąjungos šalių piliečių pirkti mūsų žemę, ko nebuvo per visą Lietuvos istoriją.
4) Dar daugiau, bet kuris Europos Sąjungos pilietis, atvykęs į bet kurią Lietuvos savivaldybę, galėjo būti renkamas ir išrinktas, kitaip sakant, dalyvauti politinėje savivaldybės veikloje diktuodamas tokias normas, kokias dabar matome danų kiaulidžių pavidalu.
5) Tai visi šitie dalykai, savaime suprantama, neatėjo be žmonių komentarų, žmonių reakcijų ir, svarbiausia, didelio nusivylimo. Kad nebūtų tas nusivylimas pernelyg skaudus ir pernelyg žiaurus, buvo puikiai sužaista atviromis sienomis. Kas gali išlikti čia Lietuvoj, nuskurdintoj Lietuvoj, kada socialinė rūpyba kitose šalyse, Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje yra tris kartus ar daugiau aukštesnė negu Lietuvoj. Rask tu tokį patriotą, kuris čia užsiliks ir kovos su savo neįveikiama valdžia, kadangi paprasčiausiai jinai nieko negirdi. Tokiu būdu iš mūsų šiandien plaukia visa tai, kas yra vadinama Lietuva iš tiesų, t.y. gyvieji žmonės.
Jeigu šiandien sakoma, kad jau nebeturime pilnų trijų milijonų, tai aš manau, kad turime dar mažiau, nes neapskaitytų žmonių, dingusių žmonių iki pusės milijono, sako, esama dar kažkur užsimetę. Tai juokas juokais, bet populiacijos likimas yra visiškai neaiškus. Antra, visiškai neaišku, kokia yra Lietuvos valstybės institucijų veikla ir likimas, kadangi įstatymai yra visi harmonizuoti pagal Europos Sąjungos teisę ir bet kuris naujas įstatymas taip pat reguliuojamas: atitinka jis standartus ar neatitinka. Taigi, valdymas, galima sakyti, iš centro yra totalus ir iš tiesų tada žmonėms kur geriau yra gyventi: valdomiems dvigubos valdžios, ar viengubos valdžios ir gaunant už tai visiškai kitą savijautą, kitą pragyvenimą?
Šlykštusis Suslovo pasakymas, kad Lietuva bus, bet be lietuvių, yra kažkaip vėl aktualizuojamas ir, jeigu jau demografai kalba apie tai, kad apie 2030-uosius metus mūsų populiacija jeigu ir nebus visiškai išsisklaidžiusi, tai bent jau priėjusi tokią ribą, kad jos atsinaujinimas bus praktiškai nebeįmanomas, tai tada Lietuvos ateitis, patys suprantate, nelabai šviesi. Jeigu tempai emigracijos ir gyvenimo kokybės gerėjimas bus toks, koks vyksta dabar, tai, ko gero, taip ir gali būti. Aš tikiuosi tiktai vieno, kad, kaip visada, lietuviai galvojo nugaromis, tai jeigu šįkart irgi kas nors stuktelės, būtent emigracijos faktas, kad jau mes mirštame, tai gal per nugarą ateis ir į galvą.
Ir tąsyk tas milijonas, kuris čia liks ir nenorės gyventi niekur kitur, padarys kietą Lietuvą, tokią, kuri galės kalbėti tada apie lietuvių susigrąžinimą čia tam tikromis sąlygomis, kad jie būtų tikrai įsipareigoję gyventi ne sau, o Lietuvai.
Seimo nario Naglio Puteikio pranešimas spaudai: Seimas nusprendė toliau nuodyti žmones
Laba diena,
Siunčiu Seimo nario Naglio Puteikio pranešimą spaudai:
Seimo narių dauguma šiandien nusprendė leisti toliau teršti orą ir vandenį toksiškomis medžiagomis ir atmetė Naglio Puteikio siūlymą įstatymu nustatyti, kad „ūkinė veikla, kurios metu deginamos šiukšlės galima tik tokiu atveju, jeigu jos deginamos ne žemesnėje negu 1200 laipsnių Celsijaus" .
Už tolesnę taršą vieningai balsavo liberalai ir G. Palucko socialdemokratai, absoliuti dauguma Tėvynės Sąjungos Seimo narių. Prieš taršą vieningai pasisakė G. Kirkilo sociademokratai ir pusė Valstiečių ir žaliųjų frakcijos. Likusieji balsai irgi pasidalino per pusę.
Balsavusieji prieš palaikė Aplinkos ministerijos nuostatą, kad Lietuvoje šiukšlės būtų deginamos žemiausioje ES direktyvose leidžiamoje temperatūroje – 850 laipsnių Celsijaus, nes, esą, negalime pakenkti gamybai. Mokslo yra nustatyta, kad saugi deginimo temperatūra yra 1200 laipsnių.
„Kovo mėnesį šias pataisas teiksiu iš naujo ir prašysiu piliečių pagalbos", - po balsavimo sakė N.Puteikis.
Jis siūlė Seimui „klaipėdietišką" aplinkosaugos įstatymo paketą papildyti šia ir dar viena esmine pataisa: „Ūkinė veikla draudžiama, jeigu jos metu toksiškos medžiagos patenka į nuotekas arba į atmosferą".
Pastarajai pataisai pasipriešino Seimo aplinkos komitetas ir Aplinkos ministerijos vadovai, aiškindami, kad tai busianti „labai didelė žala verslui".
Pasak Seimo nario N.Puteikio, be šių papildymų neeilinėje Seimo sesijoje priimamas aplinkosauginių įstatymų paketas lieka „bedantis", nes taršioms įmonėms leidžiama į nuotekas leisti švinu, gyvsidabriu ir kitomis vėžį sukeliančiomis medžiagomis užterštą vandenį. Valymo įrengimai sunkiųjų metalų, plastiko likučių ir panašios taršos nepašalina, todėl ji išleidžiama į aplinką ir nuodija žmones bei gamtą.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
El. p. aurelija.aleskeviciene@lrs.lt
Seimas apgynė verslininkus-teršėjus nuo gyventojų.
Seimo narių dauguma šiandien, 2020 01 28 d. nubalsavo už TOLESNĮ oro ir vandens teršimą toksiškomis medžiagomis. Kovo mėnesį šias pataisas teiksiu iš naujo ir prašysiu piliečių pagalbos.
Kaip viskas vyko:
Pasiūliau papildyti „klaipėdietišką" aplinkosaugos įstatymo paketą dviem labai svarbiom dalimis - draudimu gamybos metu į orą ir vandenį išleisti nuodingas medžiagas (APLINKOS APSAUGOS ĮSTATYMO NR. I-2223 15, 19, 191, 192, 47, 55, 126, 127 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR ĮSTATYMO PAPILDYMO 551 STRAIPSNIU Projektas Nr. XIIIP-3708(3) https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/255c99703dd711eabd71c05e81f09716
Mano pataisos: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAK/9f928c603eac11eabd71c05e81f09716?jfwid=-mjdvmy4o4
Pirma mano siūloma nuostata: „Ūkinė veikla draudžiama, jeigu jos metu toksiškos medžiagos patenka į nuotekas arba į atmosferą".
Tam kad ją galima būtų svarstyti, pritrūko 2 balsų, nes reikėjo 29 už. Svarstant Seimo aplinkos komitete, aplinkos ministerijos vadovai protestavo argumentuodami, kad BUS LABAI DIDELĖ ŽALĄ VERSLUI.
Kaip kas balsavo: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37067&p_bals_id=-37360
Antra mano siūloma nuostata (jai, beje, pritarė Seimo Aplinkos komiteto dauguma - 5 už, 2 prieš): „Ūkinė veikla, kurios metu deginamos šiukšlės galima tik tokiu atveju, jeigu jos deginamos ne žemesnėje negu 1200 laipsnių Celsijaus" .
Taip pasiūliau, nes tik tokioje temperatūroje pilnai sudega kenksmingiausios deginimo metu išsiskiriančios medžiagos – furanai ir dioksinai. Tokioje temperatūroje šiukšles degina, pvz. Švedijos Linčiopingo jėgainė, jos savininkai – vietinis universitetas ir kelios savivaldybės. Lietuvoje deginama žemesnėje, nei 1000 laipsnių, Aplinkos ministerijos vadovybė mūru gula už žemiausią ES direktyvose leidžiamą temperatūrą – 850, nes esą NEGALIME PAKENKTI GAMYBAI.
Kaip kas balsavo už tai, ar galima svarstyti šią mano pataisą - reikėjo 29 už, buvo 45 už: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37067&p_bals_id=-37361 Jei tie 45 būtų atsilaikę taršios pramonės lobistams sekančiame etape, būtume privertę taršias įmones pereiti prie uždarų gamybos nuotekų ir kitokių išmetimų ciklų, deja, dauguma lemiamame etape balsavo prieš:
Už 39, prieš 20, susilaikė 34: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37067&p_bals_id=-37362
Kaip balsavo frakcijos: už tolesnę taršą vieningai liberalai ir G. Palucko socdemai, absoliuti dauguma TS-LKD. Prieš taršą; vieningai G. Kirkilo socdemai ir 55 proc. valstiečių, kiti per pusę.
Frakcija | Už | Prieš | Susilaikė | Nedalyvavo |
0 | 5 | 2 | 3 | |
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija | 2 | 0 | 1 | 4 |
10 | 0 | 0 | 3 | |
0 | 7 | 1 | 1 | |
19 | 3 | 12 | 15 | |
4 | 3 | 4 | 3 | |
4 | 2 | 14 | 16 |
2020-01-27
Pasipriešinkime Prezidento galimam veto dėl turto konfiskavimo iš korumpuotų ir organizuotų nusikaltėlių.
Skleidžiami gandai, esą šis įstatymas bus taikomas visiems nusikaltimams. Tai VISIŠKA NETIESA:
šis įstatymas taikomas tik už šiuos nusikaltimus (baigtinis sąrašas):
Mūsų sp. konferenciją blokuoja visa žiniasklaida, išskyrus lrytą, todėl dalinkitės vienintele jų publikacija ir prašau pagalbos - stokite į Centro partiją. N. Puteikis
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/01/27/news/seimo-nariai-praso-g-nausedos-nevetuoti-su-korupcija-susijusio-istatymo-prakalbo-apie-daroma-spaudima-13408054
Techninė klaida. Pranešimas spaudai: „Naglis Puteikis ir Rūta Janutienė prašo Gitano Nausėdos „neišmušti dantų teisėsaugai“
Laba diena,
Labai atsiprašome, bet išplatintame pranešime įsivėlė techninė klaida pavadinime. Labai visų prašome naudoti šį pavadinimą Seimo nario Naglio Puteikio pranešimui spaudai:
Seimo nario Naglio Puteikio pranešimas: „Naglis Puteikis ir Rūta Janutienė prašo Gitano Nausėdos „neišmušti dantų teisėsaugai"
Profsąjungos, viešo intereso gynėjai ir Seimo nariai kreipėsi į Prezidentą prašydami nevetuoti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo ir suteikti teisėsaugai veiksmingą įrankį kovoje su korupcija. Šiandien Seime įvykusioje spaudos konferencijoje Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis išreiškė susirūpinimą dėl prezidento patarėjų pastangų slapta suderinti jau priimto įstatymo pataisas, kurios faktiškai įstatymą paverstų niekiniu.
Seimo narys Naglis Puteikis kalbėjo: „Tiek šio įstatymo iniciatorius V. Bakas, tiek teisės komiteto pirmininkė A. Širinskienė yra paliudijusi, kad vyksta Prezidentūros atstovų vizitai pas Seimo narius ir yra daromas spaudimas, kad reikia tą įstatymą vetuoti. Prezidento patarėjai išsako nuogąstavimus, kad gali nukentėti nekalti verslininkai".
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja Rūta Janutienė sakė, kad blogiausia yra tai, jog vyksta prezidento ir valdančiosios daugumos atstovų derybos kaip bendrom pastangom „nukenksminti" Seimo priimtą įstatymą: „Tokie kompromisai būtų stambus pralaimėjimas kovoje su korupcija".
Profsąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, jog profsąjungos remia Seimo pastangas suteikti teisėsaugai veiksmingus ginklus kovoje su korupcija, ir yra sunerimusios dėl įtakos grupių bandymų paveikti Prezidentą Gitaną Nausėdą.
Kreipimąsi į Prezidentą jau pasirašė Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė, profsąjunga „Solidarumas", profsąjunga „Sandrauga", „Lietuva be šešėlio" vadovas Kęstutis Kupšys, Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis, Seimo nariai Vytautas Bakas ir Naglis Puteikis, Rūta Janutienė ir kt.
Kreipimasis toliau pasirašinėjamas ir artimiausiu metu bus perduotas Prezidentui Gitanui Nausėdai.
Labai visų dar kartelį atsiprašome už nesusipratimą.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
From: ALEŠKEVIČIENĖ Aurelija
Sent: Monday, January 27, 2020 12:34 PM
Subject: Pranešimas spaudai: V. Bakas kartu su R. Janutiene ir N. Puteikiu prašo G. Nausėdos „neišmušti dantų teisėsaugai"
Laba diena,
Siunčiu Seimo nario Naglio Puteikio pranešimą spaudai:
Profsąjungos, viešo intereso gynėjai ir Seimo nariai kreipėsi į Prezidentą prašydami nevetuoti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo ir suteikti teisėsaugai veiksmingą įrankį kovoje su korupcija. Šiandien Seime įvykusioje spaudos konferencijoje Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis išreiškė susirūpinimą dėl prezidento patarėjų pastangų slapta suderinti jau priimto įstatymo pataisas, kurios faktiškai įstatymą paverstų niekiniu.
Seimo narys Naglis Puteikis kalbėjo: „Tiek šio įstatymo iniciatorius V. Bakas, tiek teisės komiteto pirmininkė A. Širinskienė yra paliudijusi, kad vyksta Prezidentūros atstovų vizitai pas Seimo narius ir yra daromas spaudimas, kad reikia tą įstatymą vetuoti. Prezidento patarėjai išsako nuogąstavimus, kad gali nukentėti nekalti verslininkai".
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja Rūta Janutienė sakė, kad blogiausia yra tai, jog vyksta prezidento ir valdančiosios daugumos atstovų derybos kaip bendrom pastangom „nukenksminti" Seimo priimtą įstatymą: „Tokie kompromisai būtų stambus pralaimėjimas kovoje su korupcija".
Profsąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, jog profsąjungos remia Seimo pastangas suteikti teisėsaugai veiksmingus ginklus kovoje su korupcija, ir yra sunerimusios dėl įtakos grupių bandymų paveikti Prezidentą Gitaną Nausėdą.
Kreipimąsi į Prezidentą jau pasirašė Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė, profsąjunga „Solidarumas", profsąjunga „Sandrauga", „Lietuva be šešėlio" vadovas Kęstutis Kupšys, Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis, Seimo nariai Vytautas Bakas ir Naglis Puteikis, Rūta Janutienė ir kt.
Kreipimasis toliau pasirašinėjamas ir artimiausiu metu bus perduotas Prezidentui Gitanui Nausėdai.
Gražios dienos.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
El. p. aurelija.aleskeviciene@lrs.lt
Pranešimas spaudai: Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pritarė N. Puteikio pasiūlymui pakelti šiukšlių deginimo temperatūrą iki 1200 laipsnių siekiant pilnai sudeginti dioksinus.
Laba diena,
Siunčiu Seimo nario Naglio Puteikio pranešimą spaudai:
Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pritarė N. Puteikio pasiūlymui pakelti šiukšlių deginimo temperatūrą iki 1200 laipsnių siekiant pilnai sudeginti dioksinus.
Šiandien, 2020 0127 d. Seimo Aplinkos komitetas pritarė Seimo nario Naglio Puteikio siūlymui įstatymu įtvirtinti reikalavimą, kad ūkinė veikla, kurios metu deginamos šiukšlės, galima tik tokiu atveju, jeigu jos deginamos ne žemesnėje negu 1200 laipsnių Celsijaus.
Siūlymui aršiai priešinęsi Aplinkos ministerijos atstovai turėjo nusileisti. Iki šiol Lietuva šiukšlių deginimo temperatūrai taikė minimalus reikalavimus. Pasak Seimo nario N. Puteikio moksliniais tyrimais įrodyta, jog didžiausią pavojų žmonių sveikatai sukelia deginimo metu susidarantys toksiški junginiai furanai ir dioksinai. Jie pilnai sudega tik pasiekus 1200 laipsnių temperatūrą. Tokią praktiką taiko kitos šalys, pvz. Švedijos Linčiopingo šiukšlių deginimo gamykla.
Deja, Seimo Aplinkos komitetas atmetė kitą esminį pasiūlymą uždrausti ūkinę veiklą, jeigu jos metu toksiškos medžiagos patenka į nuotekas arba į atmosferą. Šiuo metu Lietuvoje maždaug iš 30 įmonių į valymo įrengimus patenka toksiškomis atliekomis užterštas vanduo, kurio valymo įrengimai neišvalo ir kuris yra išleidžiamas į gamtą. Taip, pavyzdžiui, į Kuršių marias ir Baltijos jūrą patenka Grigeo įmonių naudojami cheminiai toksiški preparatai, į Nerį patenka plastiko drožlės ir t. t.
Jeigu būtų uždrausta tokia veikla, taršios įmonės turėtų diegti uždaro ciklo technologijas. N. Puteikis apgailestavo, kad Seimo nariai ir Aplinkos ministerija stojo ne žmonių ir gamtos pusėn, bet siekia didinti taršių įmonių akcininkų pelnus žmonių sveikatos ir gamtosaugos sąskaita.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
El. p. aurelija.aleskeviciene@lrs.lt
Pranešimas spaudai: V. Bakas kartu su R. Janutiene ir N. Puteikiu prašo G. Nausėdos „neišmušti dantų teisėsaugai“
Laba diena,
Siunčiu Seimo nario Naglio Puteikio pranešimą spaudai:
Profsąjungos, viešo intereso gynėjai ir Seimo nariai kreipėsi į Prezidentą prašydami nevetuoti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo ir suteikti teisėsaugai veiksmingą įrankį kovoje su korupcija. Šiandien Seime įvykusioje spaudos konferencijoje Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis išreiškė susirūpinimą dėl prezidento patarėjų pastangų slapta suderinti jau priimto įstatymo pataisas, kurios faktiškai įstatymą paverstų niekiniu.
Seimo narys Naglis Puteikis kalbėjo: „Tiek šio įstatymo iniciatorius V. Bakas, tiek teisės komiteto pirmininkė A. Širinskienė yra paliudijusi, kad vyksta Prezidentūros atstovų vizitai pas Seimo narius ir yra daromas spaudimas, kad reikia tą įstatymą vetuoti. Prezidento patarėjai išsako nuogąstavimus, kad gali nukentėti nekalti verslininkai".
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja Rūta Janutienė sakė, kad blogiausia yra tai, jog vyksta prezidento ir valdančiosios daugumos atstovų derybos kaip bendrom pastangom „nukenksminti" Seimo priimtą įstatymą: „Tokie kompromisai būtų stambus pralaimėjimas kovoje su korupcija".
Profsąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, jog profsąjungos remia Seimo pastangas suteikti teisėsaugai veiksmingus ginklus kovoje su korupcija, ir yra sunerimusios dėl įtakos grupių bandymų paveikti Prezidentą Gitaną Nausėdą.
Kreipimąsi į Prezidentą jau pasirašė Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė, profsąjunga „Solidarumas", profsąjunga „Sandrauga", „Lietuva be šešėlio" vadovas Kęstutis Kupšys, Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis, Seimo nariai Vytautas Bakas ir Naglis Puteikis, Rūta Janutienė ir kt.
Kreipimasis toliau pasirašinėjamas ir artimiausiu metu bus perduotas Prezidentui Gitanui Nausėdai.
Gražios dienos.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
El. p. aurelija.aleskeviciene@lrs.lt
2020-01-24
Skubiai organizuojame spaudos konferenciją, kurioje visuomenės atstovai prašys Prezidento nevetuoti Turto civilinio konfiskavimo įstatymo
A. Širinskienė: "Deja, bet būtent dėl asmenų, esančių organizuotų grupių narių sąrašuose, turto konfiskavimo su Prezidento patarėjais neradome sutarimo. Net ir žinant, kad savo buvimą organizuotų grupių narių sąraše asmenys galės ginčyti teisme, patarėjams atrodė, kad žmogaus teisės reikalauja iš tokių asmenų turto, kuris net 100 tūkst. eurų suma neatitinka jų teisėtų pajamų, nekonfiskuoti. Kas laimėtų iš tokio veto, kuris ištrina turto konfiskavimo galimybę iš organizuotoms grupėms priklausančių narių? Tikriausiai tik nusikalstamoms grupuotėms priklausantys nariai, ilgus metus ramiai jautęsi dėl savo turto, bet tikrai ne kasdieniu darbu gerovės valstybę kuriantys Lietuvos žmonės ir jų teisės.
Kas laimėtų vetavus tokio turto konfiskavimo galimybę leidžiančią normą? Konfiskuoti būtų galima tik po įstatymo įsigaliojimo (t. y. tik ateityje) įgytą turtą. Išsigelbėtų daug Lietuvos gogitidzių, kuriems, akivaizdu, nepavyktų išsisukti net Sakartvele, nes į praeitį nesižvalgantis įstatymas leistų tyliai „legalizuotis" savo neteisėtu gyvenimo būdu užgyventas lėšas. Ir, tikėtina, pakankamai dideles".
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/politics/agne-sirinskiene-kas-laimes-del-prezidento-veto.d?id=83336211
Prezidento patarėjai nori apginti nusikalstamų grupuočių narius nuo neteisėtai sukaupto turto konfiskavimo?
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/politics/agne-sirinskiene-kas-laimes-del-prezidento-veto.d?id=83336211
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/politics/agne-sirinskiene-kas-laimes-del-prezidento-veto.d?id=83336211
Aplinkosaugos įstatymų pakete ("'klaipėdietiškame") įregistravau įstatymo pataisą, draudžiančią toksiškų atliekų skleidimą.
Ūkinė veikla, kurios metu deginamos šiukšlės, galima tik tokiu atveju, jeigu jos deginamos ne žemesnėje negu 1200 laipsnių Celsijaus."
Šis paketas bus tik dekoratyvinis, jei nebus išspręstos šios dvi problemos:
1. Taršios gamybos savininkai Lietuvoje gali pilti toksiškas atliekas į nuotekas, nes niekas neįpareigotas nuolat matuoti jų kiekio. Chemijos, kurią pila Grigiškių, ar Klaipėdos Grigeo (Smirdeo), nevalo jokie Vilniaus ar Klaipėdos vandenų įmonių įrenginiai, nes ... jie visų pirma negali (vykdomi tik mechaninis ir biologinis valymai), o antra - ir neprivalo valyti, nes g. pangoniams valdžia nuo 2012 metų leidžia pilti toksiškas medžiagas į nuotekas.
2. Dėl šiukšlių deginimo temperatūros, tai didžiausia tarša iš tokių dūmų - toksiški junginiai furanai ir dioksinai. Jie pilnai sudega tik 1150 laipsnių temperatūroje. Todėl Linčiopingo (Linkoping) šiukšlių deginimo gamykloje Švedijoje, kurią valdo šio miesto universitetas ir dar kelios aplinkinės savivaldybės (nėra privataus kapitalo), nustatyta deginimo temperatūra yra 1150-1250 ir ji lankytojams rodoma specialiame dideliame termometre.
Kiek kainavo valstybei bendras suinteresuotos globėjos, Vaiko teisių apsaugos, Kauno m. savivaldybės ir Kauno prokuratūros nepagrįstas puolimas prieš daugiavaikę mamą?
Seimo nario Naglio Puteikio kvietimas dalyvauti sausio 27 d. 9. 30 val. Seime rengiamoje konferencijoje
Gerbiami žiniasklaidos atstovai,
Informuojame, kad įvairių partijų, profsąjungų vadovai ir viešo intereso gynėjai bendru laišku kreipiasi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, nevetuoti civilinio turto konfiskavimo įstatymo ir pirmadienį, t. y. sausio 27 dieną, 9.30 val. Seime rengia spaudos konferenciją.
Laiške prezidentui rašoma:
„Kreipiamės į Jus sunerimę, kad įtakos grupės ir jų interesus ginantys politikai mėgina sustabdyti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo įsigaliojamą ir esminėmis pataisomis paversti jį dar vienu butaforiniu kovos su korupcija ir neteisėtu praturtėjimu įrankiu.
Gerbiamas Prezidente, visuomenė iš Jūsų tikisi, kad stosite jos pusėn ir suteiksite teisėsaugai veiksmingą įrankį kovoje su korupcija, mokesčių slėpimu ir kitais panašiais nusikaltimais, kurie alina šalies ekonomiką, o vyraujantis nebaudžiamumas už juos yra pakirtęs visuomenės tikėjimą teisingumu <...>".
Laišką pasirašo Laivės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė, Nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Genzelis, seimo nariai Naglis Puteikis, Vytautas Bakas, profsąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė, profsąjungos „Sandrauga" primininkas Kęstutis Juknis ir kt.
Kviečiame dalyvauti.
Gražios dienos.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
El. p. aurelija.aleskeviciene@lrs.lt
Pranešimas spaudai: R. Janutienė tapo Centro partijos "Gerovės Lietuva" Vilniaus skyriaus pirmininke
Laba diena,
Siunčiu Seimo nario Naglio Puteikio pranešimą spaudai apie tai, kad vakar Rūta Janutienė tapo Centro partijos „Gerovės Lietuva" nare ir Vilniaus skyriaus pirmininke.
Gražios dienos.
Pagarbiai,
Seimo nario Naglio Puteikio patarėja
Aurelija Aleškevičienė
Mob. tel. 861200338
El. p. aurelija.aleskeviciene@lrs.lt
2020-01-22
Palaikykite A. G. Astrauskaitę komentaruose, ypač delfyje.
Policininkė per raciją apie keturis žmonės, įskaitant A. G. Astrauskaitę su trispalve prie žvakučių: "... NEŽINAU KAIP DAR PRIE JŲ PRIKIBTI":
"... pareigūnė per raciją komisariato budėtojams praneša, kad atvykusios į įvykio vietą vėliavą rado įsmeigtą į žemę šalia degančių žvakučių. „Jiems viskas galima, jiems viskas vienodai, jie sako, kad tai ne jų, jie yra praeiviai, nežinau, kaip dar prie jų prikibti":
https://m.delfi.lt/a/83340811
https://www.alfa.lt/straipsnis/50410687/teisme-aiskeja-trispalves-alejoje-sulaikytos-mokytojos-istorijos-paslaptys
DĖL SUSISIEKIMO MINISTRŲ IR JŲ BENDRAPARTIEČIŲ ĮDARBINIMO VALSTYBĖS KONTROLIUOJAMOSE ĮMONĖSE PER PASTARĄSIAS 5 KADENCIJAS
2020 01 22
DĖL SUSISIEKIMO MINISTRŲ IR JŲ BENDRAPARTIEČIŲ ĮDARBINIMO VALSTYBĖS KONTROLIUOJAMOSE ĮMONĖSE PER PASTARĄSIAS 5 KADENCIJAS
STT ir Prezidentūra paskelbė, kad apie 20 tos pačios partijos, kaip ir dabartinis Susisiekimo ministras yra įdarbinta ministerijai pavaldžiose įmonėse nuo dabartinio ministro darbo pradžios.
Prašyčiau pateikti nuasmenintą statistiką, kiek ankstesni penki susisiekimo ministrai yra įdarbinę per jų pareigų kadencijas susijusių su šių ministrų partijomis asmenų ministerijai pavaldžiose įmonėse.
Seimo narys Naglis Puteikis
2020-01-17
Prašome dalintis, nes lobistai akivaizdžiai pradėjo blokuoti "Grigeo" nusikaltimus žiniasklaidoje - Reikalaukime iš Vyriausybės ryžtingų veiksmų - skubiai nacionalizuoti "Grigeo".
N. Puteikis ir K. Krupavičienė: "Grigeo" turi būti nacionalizuota"
Gintautas |Pangonis, „Grigeo" grupės pagrindinis savininkas ir vadovas, turi visas galimybes išvengti atsakomybės, primesti padarytų nuostolių atlyginimo naštą visiems mokesčių mokėtojams ir perkelti verslą iš Lietuvos į užsienį. Todėl „Solidarumo" profsąjungos vadovė Kristina Krupavičienė ir Centro partijos „Gerovės Lietuva" vadovas Naglis Puteikis kreipiasi į Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį, ragindami nedelsiant imtis „Grigeo" nacionalizavimo procedūrų.
Lietuva turi liūdnos patirties, kai socialiai neatsakingi verslininkai ne tik padaro nuostolių didelėms visuomenės grupėms, bet ir spėja pabėgti iš Lietuvos, išsiveždami turtą ir lėšas, kurių užtenka vėliau teistis su Lietuva tarptautinėse institucijose. Nerangi teisėsauga sudarė galimybes iš Lietuvos pabėgti „Ūkio banko" savininkui V.Romanov, „Snoro" banko pagrindiniams akcininkams V. Antonov ir R. Baranauskui. Dėl to labiausiai nukentėjo šių bankų klientai ir visi mokesčių mokėtojai.
Siekiant išvengti panašių pasekmių „Grigeo" atveju, kai padaryta žala vertinama dešimtimis milijonų eurų ir gali viršyti galimo kaltininko turto vertę, K. Krupavičienė ir N. Puteikis ragina Vyriausybę pasinaudoti įstatymų paketu, kuris buvo priimtas nacionalizuojat „Snoro" banką ir nacionalizuoti įmonės, kuri, kaip įtariama, daugiau nei dešimtmetį teršė Kuršių marias ir Baltijos jūrą, turtą.
Šiuo metu jau pastebimos lobistų ir įtakos grupių pastangos nukreipti visuomenės dėmesį nuo „Grigeo" ir panašiai veikiančių kitų taršių įmonių veiklos tyrimo, į fiktyvias kriminalines istorijas. Tai rodo, kad įtakos grupės darys viską, kad „Grigeo" savininkas išsisuktų su mažiausiomis pasekmėmis.
„Nuosavybė šventa, kol nepradedama kenkti gyventojams. (...) Nematau jokios kitos išeities, kaip tik imtis tokių pat ryžtingų žingsnių, kurių buvo imtasi dėl „Snoro", – šitą įmonių grupę nacionalizuoti. Valstybė perima valdymą ir perduoda, pavyzdžiui, Turto bankui. Kad valstybė gali administruoti labai sudėtingus verslus, geriausiai rodo elektros tinklų pavyzdys, todėl jokios problemos nacionalizavime nematau", – penktadienį spaudos konferencijoje sakė N. Puteikis.
Profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė teigė, kad įmonių baudas dažniausiai sumoka jų darbuotojai. „Jeigu įmonei tam tikros institucijos skiria baudas, tai savaime tas baudas sumoka darbuotojai. (...) Raginame valdžią sukurti sistemą, kaip reaguoti ir elgtis tokiose situacijose. Šiandien akcininkai neatsako savo turtu už padarytą žalą. (...) Jie gali nuostolius palikti darbuotojams, valstybei ir mokesčių mokėtojams", – sakė ji.
Daugiau informacijos teiraukitės 869842136
Seimo narys Naglis Puteikis
N. Puteikis ir K. Krupavičienė:"Grigeo“ turi būti nacionalizuota“
N. Puteikis ir K. Krupavičienė: "Grigeo" turi būti nacionalizuota"
Gintautas |Pangonis, „Grigeo" grupės pagrindinis savininkas ir vadovas, turi visas galimybes išvengti atsakomybės, primesti padarytų nuostolių atlyginimo naštą visiems mokesčių mokėtojams ir perkelti verslą iš Lietuvos į užsienį. Todėl „Solidarumo" profsąjungos vadovė Kristina Krupavičienė ir Centro partijos „Gerovės Lietuva" vadovas Naglis Puteikis kreipiasi į Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį, ragindami nedelsiant imtis „Grigeo" nacionalizavimo procedūrų.
Lietuva turi liūdnos patirties, kai socialiai neatsakingi verslininkai ne tik padaro nuostolių didelėms visuomenės grupėms, bet ir spėja pabėgti iš Lietuvos, išsiveždami turtą ir lėšas, kurių užtenka vėliau teistis su Lietuva tarptautinėse institucijose. Nerangi teisėsauga sudarė galimybes iš Lietuvos pabėgti „Ūkio banko" savininkui V.Romanov, „Snoro" banko pagrindiniams akcininkams V. Antonov ir R. Baranauskui. Dėl to labiausiai nukentėjo šių bankų klientai ir visi mokesčių mokėtojai.
Siekiant išvengti panašių pasekmių „Grigeo" atveju, kai padaryta žala vertinama dešimtimis milijonų eurų ir gali viršyti galimo kaltininko turto vertę, K. Krupavičienė ir N. Puteikis ragina Vyriausybę pasinaudoti įstatymų paketu, kuris buvo priimtas nacionalizuojat „Snoro" banką ir nacionalizuoti įmonės, kuri, kaip įtariama, daugiau nei dešimtmetį teršė Kuršių marias ir Baltijos jūrą, turtą.
Šiuo metu jau pastebimos lobistų ir įtakos grupių pastangos nukreipti visuomenės dėmesį nuo „Grigeo" ir panašiai veikiančių kitų taršių įmonių veiklos tyrimo, į fiktyvias kriminalines istorijas. Tai rodo, kad įtakos grupės darys viską, kad „Grigeo" savininkas išsisuktų su mažiausiomis pasekmėmis.
„Nuosavybė šventa, kol nepradedama kenkti gyventojams. (...) Nematau jokios kitos išeities, kaip tik imtis tokių pat ryžtingų žingsnių, kurių buvo imtasi dėl „Snoro", – šitą įmonių grupę nacionalizuoti. Valstybė perima valdymą ir perduoda, pavyzdžiui, Turto bankui. Kad valstybė gali administruoti labai sudėtingus verslus, geriausiai rodo elektros tinklų pavyzdys, todėl jokios problemos nacionalizavime nematau", – penktadienį spaudos konferencijoje sakė N. Puteikis.
Profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė teigė, kad įmonių baudas dažniausiai sumoka jų darbuotojai. „Jeigu įmonei tam tikros institucijos skiria baudas, tai savaime tas baudas sumoka darbuotojai. (...) Raginame valdžią sukurti sistemą, kaip reaguoti ir elgtis tokiose situacijose. Šiandien akcininkai neatsako savo turtu už padarytą žalą. (...) Jie gali nuostolius palikti darbuotojams, valstybei ir mokesčių mokėtojams", – sakė ji.
Daugiau informacijos teiraukitės 869842136
Seimo narys Naglis Puteikis
DĖL ŽALIŲ ŠVIESOFORO RODYKLIŲ NUĖMIMO IR UŽDĖJIMO KAINOS VILNIUJE
2020 01 17
DĖL ŽALIŲ ŠVIESOFORO RODYKLIŲ NUĖMIMO IR UŽDĖJIMO KAINOS VILNIUJE
Žiniasklaida skelbia, kad žaliųjų šviesoforo rodyklių nuėmimas Vilniaus mieste kainavo 858 € už vienos nuėmimą (Vaido Vinčiūno įrašas feisbuke: pašalinta 120 žalių rodyklių. Darbų kaina – 103 tūkst., todėl vienos rodyklės pašalinimo kaina, anot įrašo autoriaus, yra 858 eurai).
Vilniaus vicemeras V. Mitalas teigia, kad kainavo mažiau, nes „daugiau nei 100 tūkst. kainavo dvidešimties sankryžų rekonstrukcija nuo šviesoforų su sekcijomis įrengimo, linzių keitimo, programų keitimo ir eismo juostų perbraižymo" (https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietuva/zalios-rodykles-salinimo-darbu-kaina-850-euru-ar-tikrai-56-1258552).
Tačiau V. Mitalas nedetalizavo, kiek kainavo jo minėti darbai pagal išvardintas rūšis.
Todėl prašyčiau informuoti, kiek kainavo vicemero minėti darbai papunkčiui pridedant sąrašą, tarp jų - ir tokių rodyklių nuėmimas: kiek iš viso, kiek vienos rodyklės atskirai , ar buvo šių darbų konkursas, kas laimėjo, kokios buvo kitų jo dalyvių pasiūlytos kainos.
Ir analogiškos informacijos prašyčiau apie numatomą šių rodyklių uždėjimą.
Prašau taip pat atsiųsti šių abiejų darbų sąmatas, kuriose matytųsi atliktų darbų adresai, rūšys ir kainos.
Seimo narys Naglis Puteikis
2020-01-16
Komentaras: Grigeo: kodėl vandens mėginiai įmami iš tam tikro šulinuko, o ne iš vamzdžio, vandens išmetimo į marias vietoje
AB „Grigeo Klaipėda“ pavogė savivaldybės turtą - du iš keturių nuotekų nusėsdintuvų?
https://www.atviraklaipeda.lt/2020/01/12/grigeo-klaipeda-apdovanojimai/